Реклама

Гіпотетична фантомна енергія дозволяє існування просторово-часових тунелів

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Wednesday, 09 March 2011

просторово-часовий тунельГрупа киргизьких фізиків-теоретиків з Інституту фізико-технічних проблем і матеріалознавства, висунула гіпотезу, що здалася б надто божевільною навіть для їхніх колег, які звикли, здавалося б, до всього. Вчені стверджують, що в деяких зірках можуть існувати просторово-часові тунелі, що з'єднують їх з об'єктами, які далеко віддалені від них як у просторі, так і в часі.

 

Виявлено дві планети, що ділять єдину орбіту навколо зірки

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Tuesday, 01 March 2011

дві планетиУ величезному потоці інформації, що передає телескоп Кеплер, виявлена небачена досі сонячна система. Дві планети в цій системі, ділять одна з одною єдину орбіту навколо зірки. Якщо відкриття підтвердиться, це послужить підтвердженням теорії, відповідно до якої Земля колись ділила орбіту з небесним тілом розміром із Марс, а після їхнього зіткнення утворився Місяць.

 

Газовий гігант Тіхе - новий претендент на звання дев'ятої планети Сонячної системи

( 9 Голосів, Всередньому: 4.44 із 5 )
Monday, 21 February 2011

планета ТіхеЯк відомо, нещодавно астрономічне співтовариство визнало Плутон занадто малим, щоб вважатися повноцінною планетою нашої Сонячної системи, тому його виключили зі шляхетного ряду. І зараз офіційно вважається, що навколо Сонця обертається вісім планет.

 

Відкрита зоряна система Kepler-11 із рекордними шістьма екзопланетами

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 03 February 2011

екзопланетиНадзвичайне наукове відкриття зробили астрономи, що працюють із космічним телескопом Кеплер, призначеним для пошуку планет, які знаходяться за межами Сонячної Системи. Цього разу вчені знайшли зоряну систему, у якої навколо однієї зірки обертається відразу шість планет - більшу кількість екзопланет в одній системі досі ще не вдавалося виявити. Більше того, Кеплер виявив ще кілька схожих зірок із великою кількістю планет, правда у всіх інших випадках наявність планет ще потрібно довести. 

 

Телескоп Габбл знайшов найстарішу та найвіддаленішу з відомих галактик

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 31 January 2011

телескоп ГабблАстрономи за допомогою космічного телескопу імені Е. Габбла (Хаббла) встановили новий рекорд спостерігаючи за галактикою, яка знаходиться на відстані 13,2 млрд світлових років від Землі. Це відповідає віку Всесвіту всього в 480 млн років. Правда, дане відкриття потребує додаткових підтверджень. Поки NASA намагається прискорити та оптимізувати будівництво нової гігантської космічної обсерваторії James Webb, її попередник, орбітальний телескоп імені Габбла, продовжує радувати вчених новими цікавими спостереженнями.

 

Опублікована найдетальніша карта Всесвіту

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Monday, 17 January 2011

карта небаУ рамках Слоанівського цифрового огляду неба (SDSS) астрономи опублікували найдеталізованіше зображення неба на сьогоднішній день. Про це повідомляється на офіційному сайті проекту.

 

Вчені наблизились до розкриття однієї з головних загадок Сонця

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 09 January 2011

sontse_koronaВчених давно цікавить одна загадка, а саме: чому атмосфера нашого Сонця набагато гарячіша від його поверхні, адже по логіці речей все повинно бути навпаки. Дотепер висловлювалися різні теорії на цей рахунок, але тепер у вчених з'явилися відомості, що пояснюють цей феномен, причому базуються вони на практичних спостереженнях, а не на теоретичних викладеннях. 

 
Сторінка 23 з 30