Реклама

Вчені розрахували тривалість первинного хаосу

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 05 October 2010

vsesvit_haosПісля Великого вибуху Всесвіт протягом надзвичайно короткого проміжку часу перебував у стані хаосу - до такого висновку прийшла група фізиків, що розробила модель, яка описує ранні етапи еволюції Всесвіту. Робота вчених опублікована в журналі Communications in Mathematical Physics, коротко про неї пише портал Space.com.

 

Відкрито планету із найоптимальнішими умовами для існування життя

( 9 Голосів, Всередньому: 4.22 із 5 )
Thursday, 30 September 2010

planeta_zhyttyaЗа межами нашої Сонячної системи на відстані 20 світлових років від Землі відкрита планета, потенційно придатна для життя.

За  оцінкою американських астрономів, на поверхні небесного тіла може бути вода в рідкому стані, а оцінювана сила гравітації вказує на наявність атмосфери.

 

Всесвіт повсюду пронизують магнітні поля старші за перші зірки

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 22 September 2010

black_diraАстрономи виявили докази того, що простір між галактиками у Всесвіті заповнюють численні магнітні поля, що народилися ще у часи Великого вибуху. Такий висновок вчені зробили, намагаючись пояснити, чому отримані ними фотографії околиць чорних дір виявилися нечіткими. Стаття дослідників опублікована в журналі Astrophysical Journal Letters. Коротко робота описана в прес-релізі Каліфорнійського інституту технологій.

 

ESA оприлюднило детальні фото загадкового марсіанського кратера

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 08 September 2010

orcus_pateraЄвропейське Космічне Агентство (ESA) днями оприлюднило детальні фото загадкового марсіанського кратера Orcus Patera. Розташований кратер біля екватора планети між вулканами Елізіум та Олімп. Увагу вчених він привернув завдяки своїм великим розмірам (380 км у довжину, 140 км завширшки й 2,3 км у глибину) та дуже незвичній формі.

 

У Землі в минулому було декілька супутників

( 10 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Tuesday, 12 May 2009

zemlja_tejaСучасні астрономи впевнені, що мільйони років тому їх могло бути два чи три, а можливо навіть і десяток. Все змінилося в той момент, коли гіпотетична планета Тейя пронеслася по Сонячній системі. Блукаюче небесне тіло розметало інші планети по новим орбітам, зіткнулося з Марсом і врізалось в Землю. Тодішні супутники нашої планети були відкинуті, а в результаті удару утворився Місяць.

 

Оранжеві карлики - хороша ціль для пошуку позаземного життя

( 7 Голосів, Всередньому: 4.57 із 5 )
Thursday, 07 May 2009

oranzh_karlykЗгідно з новим аналізом, найкращим місцем для життя у Всесвіті можуть бути райони поблизу зірок, трохи менших від нашого Сонця, які називаються оранжевими карликами. Ці зірки живуть набагато довше, ніж зірки сонячного типу, і мають більш безпечні зони проживання – там, де може існувати рідка вода – ніж у світлих червоних карликових зірок.

 

Центр Чумацького Шляху наповнений мільйонами білих карликів

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Friday, 01 May 2009

galactic_centerКосмічній рентгенівській обсерваторії Chandra вдалося довести, що джерелами рентгенівського випромінювання галактичного хребта є точкові об'єкти, ймовірно, мільйони білих карликів. Про це повідомляється в прес-релізі, опублікованому на сайті проекту, а робота вчених з'явилася в журналі Nature.

 
Сторінка 26 з 30