Реклама

Відкрито планету із найоптимальнішими умовами для існування життя

( 9 Голосів, Всередньому: 4.22 із 5 )
Thursday, 30 September 2010

planeta_zhyttyaЗа межами нашої Сонячної системи на відстані 20 світлових років від Землі відкрита планета, потенційно придатна для життя.

За  оцінкою американських астрономів, на поверхні небесного тіла може бути вода в рідкому стані, а оцінювана сила гравітації вказує на наявність атмосфери.

Якщо ці висновки відповідають дійсності, то мова йде про планету із найоптимальнішими для життя умовами (окрім Землі) серед усіх дотепер відкритих небесних тіл. Про це повідомили автори відкриття з Каліфорнійського університету в місті Санта-Круз та Інституту Карнегі у Вашингтоні.

Вчені прийшли до даного висновку на підставі 11 років спостережень за сузір'ям Терезів за допомогою оптичного телескопа "Кек-1", який розташований у штаті Гаваї та вважається найбільшим на Землі інструментом даного типу.

Новому небесному тілу привласнена назва "581g". Воно в 3-4 рази важче нашої планети, обертається навколо зірки "Гліз 581" (червоний карлик), період обертання становить близько 37 земної доби.

Оцінна маса дозволяє припускати, що поверхня "581g" покрита скелями та каменями, а сила тяжіння досить велика для існування атмосфери.

Це не обов'язково означає, що планета придатна для проживання людини, уточнюють вчені.

"Наші дані вагомо свідчать на користь існування планети, потенційно придатної для життя. Ми відкрили її дуже швидко, при цьому її оточення вказує на те, що такі небесні тіла можуть зустрічатися часто", - відзначив професор астрономії та астрофізики Стівен Вогт із Каліфорнійського університету.

Дослідники відкрили дві нові планети, включаючи "581g", що обертаються навколо "Гліз 581". Їхнє загальне число в такий спосіб зросло до шести. Принаймні на двох із них, окрім "581g", існують передумови для існування життя в тій чи іншій формі.

 

 

За матеріалами: newsru.com