Реклама

Суперкомп'ютер вирішив "парадокс слабкого молодого Сонця"

( 16 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 12 July 2013

слабке молоде СонцеВчені, схоже, вирішили одну з найскладніших загадок виникнення життя на Землі - так званий «парадокс слабкого молодого Сонця». Тепер є пояснення, як могло виникнути життя на Землі, коли наше Сонце світило набагато слабкіше, ніж зараз.

 

Ракета Grasshopper компанії SpaceX здійснила черговий успішний "стрибок"

( 9 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 09 July 2013

ракета GrasshopperЛюди вже досить давно використовують космічні кораблі багаторазового використання, але ракети-носії, які виводять ці космічні кораблі в космос, все ще є одноразовими, найчастіше вони згоряють у верхніх шарах атмосфери або розбиваються, падаючи на поверхню або в морі. Це, у свою чергу, робить польоти в космос марнотратними з точки зору використовуваних ресурсів і вкрай дорогими заходами. Саме тому аерокосмічна компанія SpaceX працює над створенням ракет-носіїв багаторазового використання, що, на їх думку, повинно значно скоротити вартість космічних запусків.

 

Виявлено першу зірку з трьома планетами у сприятливій для життя зоні

( 11 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 28 June 2013

вид з поверхні екзопланетиВчені-астрономи оголосили про виявлення трьох екзопланет, що знаходяться у сприятливій для життя зоні зорі Gliese 667C. Більш детальне вивчення цієї системи підтвердило, що ці планети не є газовими гігантами, їх розміри і маса можуть перевищувати аналогічні показники Землі всього у кілька разів, що дозволяє віднести ці планети до класу супер-земель.

 

NASA опублікувало гігапіксельне фото Марса зроблене марсоходом Curiosity

( 15 Голосів, Всередньому: 4.93 із 5 )
Sunday, 23 June 2013

панорама МарсаФахівці NASA, які працюючть з даними марсохода «К'юріосіті» опублікували панораму Марса розміром 1,3 мільярда пікселів, зібрану з майже 900 окремих знімків. В оригінальному вигляді панораму можна переглянути на спеціальній сторінці NASA, її стислу версію (~ 159 мегабайт) можна скачати з сайту лабораторії JPL, там же наводиться опис зображення.

 

NASA та ESA розробляють міні-субмарини для відправки на Європу

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 13 June 2013

міні-субмаринаВкрита крижаною кіркою Європа - природний супутник Юпітера - цікавить вчених вже багато років. Аерокосмічне агентство NASA із задоволенням б «поринуло і поплавало» під товстим шаром замерзлої води, але поки не зовсім ясно, як же це зробити безпечно і без непосильних витрат. І тут на допомогу можуть прийти крихітні субмарини, розробку яких зараз ведуть у лабораторії NASA Jet Propulsion (JPL), а також вчені з Уппсальского університету Швеції.

 

Науковці визначили чітку межу між зірками та коричневими карликами

( 7 Голосів, Всередньому: 4.71 із 5 )
Wednesday, 05 June 2013

зірка та коричневий карликВизначивши після тривалих досліджень і точних математичних обчислень мінімально можливий розмір для зірки, науковці змогли провести більш чітку межу між справжніми зірками і небесними тілами, які так і не стали зірками - коричневими карликами.

 

За даними «Кассіні» складено першу глобальну топографічну карту Титана

( 5 Голосів, Всередньому: 4.60 із 5 )
Sunday, 19 May 2013

ТитанАстрономи, що працюють з даними космічного апарату "Кассіні" склали першу глобальну топографічну карту супутника Сатурна Титана. Робота опублікована у журналі Icarus, а її короткий опис можна прочитати у Wired.

 
Сторінка 2 з 30