Реклама

Асиметричне мультирівневе дефазування знизить енергоспоживання смартфонів у 2 рази

( 9 Голосів, Всередньому: 4.78 із 5 )
Tuesday, 06 November 2012

енергоспоживання смартфонівРозробники з MIT заявили, що створена ними технологія підсилення потужності, самостійно підбирає мінімально можливий вольтаж. Дана технологія робить це до 20 мільйонів разів за секунду. Завдяки цьому, акумулятори смартфонів незабаром зможуть подвоїти час роботи без перезарядження.

Підсилювач потужності є одним із найбільш енергоємних елементів телефонів. Його функція полягає у конвертуванні електрики у радіосигнали. Він споживає енергію у двох базових варіантах: у режимі очікування та у режимі відсилання сигналу для передачі цифрових даних. Такий чип споживає більше 65% всієї енергії телефонів, і єдиний спосіб зробити його економічнішим, полягає у зменшенні витрати енергії у режимі очікування.

Складність полягає у тому, що сигнали можуть спотворюватися, при різкому переході від низького споживання енергії у режимі очікування, до високого у режимі передачі даних, що змушує підтримувати рівень витрати енергії у режимі очікування на високому рівні. Це призводить до розтрати електроенергії, і змушує власників смартфонів заряджати ці пристрої інколи навіть по кілька разів за день.

Компанія ETA Devices заявляє, що їй вдалося впоратися із цією проблемою за допомогою нового підсилювача. Очікується, що ця технологія дозволить вдвічі скоротити споживання енергії базовими станціями та смартфонами.

По суті, заснована професорами Джоелем Даусоном і Девідом Перро компанія ETA Devices, пропонує "неймовірно швидку електронну коробку передач". Вона перевіряє різні вольтажі, які можуть бути відіслані по транзисторах чипа і підбирає той, котрий знижує споживання енергії. Ця технологія, що одержала назву асиметричного мультирівневого дефазування, дозволяє робити це до 20 мільйонів разів за секунду.

Дана технологія все ще знаходиться у стадії розробки, але перші зразки можуть з'явитися вже у 2013 році. Вчені сподіваються, що один чип зможе працювати відразу з багатьма стандартами і частотами, включаючи CDMA, GSM, і 4G LTE. Для порівняння, у iPhone 5 вбудовано відразу п'ять таких чипів.

Системна плата смартфона iPhone 5 (червоними крапками відмічено 5 підсилювачів потужності для різних стандартів зв'язку)

Компанія збирається формально представити свій продукт у лютому на Mobile World Congress у Барселоні. Спочатку він буде застосовуватися на ринках, що розвиваються, де базові станції працюють на дизельних генераторах. Відповідно до опублікованого звіту, лише на паливо для них йде $15 мільярдів у рік. Зниження споживання енергії стало одним із головних пріоритетів при розробці нових технологій.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru