Реклама

Сонячні електростанції із "штучного листя" для кожного будинку

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 29 March 2011

штучне листяДослідникам із Масачусетського технологічного інституту вперше вдалося створити "штучне листя", яке насправді є сонячними батареями, розмір яких приблизно рівний розміру гральної карти. Основним аспектом даного винаходу є те, що він може імітувати фотосинтез. "Практичне штучне листя було одним зі Святих Граалей науки протягом десятиліть. Ми вважаємо, що ми нарешті зробили це", говорить Деніел Носера, провідний науковий співробітник.

За словами Носера "штучне листя", яке є першим у світі, може стати прекрасною альтернативою існуючим джерелам живлення, воно досить недороге і може бути використане для живлення будинків людей, що живуть у країнах, що розвиваються. Він також відзначив, що ціль команди полягає у створенні електростанції для кожного будинку. Коли листя поміщається в галон води при яскравому світлі, воно може генерувати досить енергії для живлення будинку протягом усього дня.

Останній винахід від Носера та його команди побудований із недорогих матеріалів, які можна отримати практично скрізь. Під час випробувань, дослідники помітили, що їхній апарат пропрацював без зупинки 45 годин і його продуктивність зовсім не впала.

Штучні листи засновані на декількох нещодавно відкритих каталізаторах, що складаються з нікелю та кобальту. У нормальних умовах ці каталізатори можуть ефективно розщеплювати воду на водень і кисень.

Поки що рівень ефективності пристрою при проведенні фотосинтезу перевищує рівень ефективності природного листа у 10 разів, стверджує Носера. Однак, дослідник впевнений, що ефективність можна підвищити ще більше.

 

 

За матеріалами: infuture.ru