Реклама

Флуорографен згодом може повністю замінити тефлон

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 15 November 2010

fluorographeneМіжнародна група дослідників із Китаю, Нідерландів, Польщі та Росії, всього 19 чоловік, створила новий багатообіцяючий матеріал, родич графену, винахідники якого отримали цьогорічну Нобелівську премію з фізики. Називається він флуорографен і являє собою двовимірну версію тефлону.

Флуорографен, або як його називають творці, повністю фторований графен, являє собою мономолекулярну тефлонову плівку, що по своїх властивостях набагато перевершує тефлон, зберігаючи та покращуючи всі його якості, а також доповюючи новими. Це термостійкий ізолятор, що може працювати як напівпровідник. По міцності він у три рази поступається графену, але перевершує по цьому параметру сталь у півтора рази. Число можливих практичних застосувань цього матеріалу сьогодні здається мало не безкінечним - від надшвидких транзисторів товщиною в одну молекулу та сенсорів, здатних визначити присутність однієї-єдиної токсичної молекули, до нових надлегких матеріалів для авіації та принципово більш якісних LCD-Моніторів.

Щоб довести, що флуорографен можна використовувати в промислових масштабах, команда дослідників виготовила з нього "папір" - невеликий безформний клаптик площею приблизно в 1 кв. см і товщиною в дікілька мікронів, що представляє собою велику кількість "спаяних" разом кристалів флуорографену.

Головною метою створення флуорографену було створення напівпровідника на основі графену, що, як відомо, проводить електричний струм краще міді, з метою використання його в мікроелектроніці. Однак, за словами Андре Гейма, "його електронні якості потрібно ще поліпшувати перш ніж говорити про застосування в електроніці, однак в інших цілях його можна використовувати прямо зараз".

Флуорографен - третя похідна графену, отримана фізиками в спробах створити графеновий транзистор. Перші дві - оксид та гідрид графену (графан) - виявилися по своїх характеристиках непридатними для використання у вуглецевій мікроелектроніці, тому в цьому сенсі він перший.

Відверто кажучи, флуорографен – зовсім не новина. Перше повідомлення про нього з'явилося в онлайновому науковому архіві в червні цього року, ще до присудження Нобелівської премії за графен, тому особливого ажіотажу й не створила. Однак в офіційній науковій пресі (журнал Small) стаття про це була опублікована лише в листопаді.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru