Реклама

Графеновий папір - революційний матеріал дешевший та міцніший за сталь

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 24 April 2011

графеновий папірПапір, міцніший за сталь? Фантастика? Ні, реальність, якщо виготовити її з графену... Реалізувати настільки амбіційний проект по створенню нового надміцного матеріалу змогли у Сіднейському технологічному університеті.

Технологія виробництва графенового паперу, яку розробили вчені під керівництвом професора Госю Вану, складається з декількох стадій: подрібнювання графіту, хімічного очищення, фільтрації. Після цього з очищеного вихідного матеріалу формують графенові пластини, товщиною в один шар молекул.

Що стосується фізико-хімічних характеристик графенового аркуша, то по своїй міцності він перевершує сталевий у два рази. При цьому щільність його у 5-6 разів нижче,  а вага в 6 разів менша, ніж у сталі. Володіє новий матеріал і незрівнянною міцністю на розрив та твердістю на згин, які перевершують сталевий аналог відповідно у 10 та 13 разів.

Творці графенового паперу щиро впевнені, що в найближчому майбутньому їхнє дітище потіснить не тільки сталь із областей, де вона традиційно застосовується, наприклад, літако- та автомобілебудування, але й вуглепластики. Не останню роль у цьому зіграє екологічність і низька вартість матеріалу.

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru