Реклама

Бактерії вироблятимуть паливо для космічних кораблів

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Monday, 22 November 2010

palyvo_bacteriaОрганізація Об'єднаних Націй планує запустити супутник, що уособлює собою міжнародне співробітництво в розвитку освіти та науки. Міжнародний орган виділяє $5 млн на створення супутника UNESCOSat, що буде оснащений комплектом наукового обладнання, в тому числі й двома контейнерами з бактеріями. Один призначений для вивчення життєдіяльності бактерії Shewanella MR-1 в умовах мікрогравітації. Основна ідея експерименту - можливість цих бактерій виробляти водень із екскрементів космонавтів, для того щоб використовувати його в паливних елементах для живлення бортових систем корабля.

Якщо на Землі Shewanella успішно справляється зі своєю місією, то, як справа буде відбуватися в космосі і як зміниться її життєвий цикл, поки невідомо. У випадку успіху це допоможе вирішити проблему відходів на космічних станціях і дасть додаткове джерело енергії.

Другий контейнер призначений для дослідження здатності деяких видів бактерій виживати в корі астероїдів і планет, покритих крижаними шапками, такими як, наприклад, у Марса. Кінцева мета дослідження - розробка методів пошуку живих або вимерлих організмів для майбутніх міжпланетних експедицій. Запуск UNESCOSat планується на середину 2011 року, а час його перебування в польоті складе 5 років.

 

 

За матеріалами: 3dnews.ru