Реклама

Амазонія перетворюється із поглинача вуглекислого газу в його головне джерело

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Sunday, 06 February 2011

Амазонія засухаСильна засуха, що вразила долину Амазонки в 2010 році, виявилася набагато більш згубною ніж той жах, що трапився 2005-го. Дослідники з Університету Лідса і Лондонської школи економічних і політичних наук (Великобританія), а також їхні бразильські колеги, що ведуть постійний супутниковий моніторинг Амазонії, попереджають, що з найбільшого у світі поглинача вуглекислого газу місцеві ліси можуть перетворитися в його основне джерело.

В 2010 році засуха охопила на 60% більше території, ніж у 2005-му. По оцінкам вчених, загинувші дерева віддадуть атмосфері 8,5 млрд тонн двоокису вуглецю - більше, ніж Китай, головний забруднювач світу, викинув в 2009-му (7,7 млрд тонн)! Додайте до цього 1,5 млрд тонн, які вони повинні були поглинути, якби залишилися живими.

І це всього лише наслідки засухи. Лісові пожежі, що підсилюються в суху погоду, і вирубка в дослідженні не враховувалися.

Дві найсильніші засухи в Амазонії за шість років - це досить незвичайно. Але фахівці не поспішають зв'язувати цей феномен із глобальним потеплінням: природну варіативність погодних умов поки не варто огульно скидати з рахунку. Головною причиною неприємностей-2010 вчені називають підвищення температури Атлантичного океану. У деяких моделях глобального потепління є такий сценарій, але із упевненістю нічого стверджувати не можна.

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru