Згідно досліджень Датських вчених, магнітне поле Землі в значній мірі впливає на клімат, а це може призвести до перегляду устояної думки про те, що основну відповідальність за глобальне потепління несуть парникові гази.
«Результати дослідження показують стійкий зв'язок між силою магнітного поля Землі й рівнем опадів у тропіках» - заявляє один з авторів дослідження Медс Форсчоу Кнудсен з Університету Ааргус у західній Данії.
Учений зі своїм колегою Пітером Ріісагером зрівняв дані реконструкції магнітного поля Землі за минулі 5000 років з даними, отриманими зі сталагмітів у Китаї й Омані.
Результати дослідження підтвердили спірну теорію датського астрофізика Генріка Свенсмарка десятилітньої давнини, у якій стверджувалося наявність сильного впливу галактичних космічних променів, що проникають в атмосферу, на клімат Землі.
Теорія Свенсмарка пов'язувала магнітне поле планети із кліматом, тому що саме магнітне поле регулює кількість космічних променів, що проникають в атмосферу.
«Єдиний спосіб, яким ми можемо пояснити виявлений зв'язок між геомагнетизмом і кліматом, це ті ж механізми, що використано в теорії Генріка Свенсмарка» - заявили вчені.
«Якщо зміни в магнітному полі Землі, які відбуваються незалежно від клімату, пов'язані зі зміною кількості опадів, те це може бути пояснено лише тим, що магнітне поле блокує космічні промені »
Учені розуміють, що CO2 також відіграє важливу роль у зміні клімату, але вважають, що «клімат - дуже складна система, і навряд чи ми маємо повне уявлення про те, які фактори грають найбільш значну роль у даних обставинах».
За матеріалами: iscience.ru
Читайте також:
Наступні новини у розділі:
Попередні новини у розділі: