Реклама

Нанощетинки здатні утримувати мікрочастини

( 2 Голосів, Всередньому: 3.00 із 5 )
Tuesday, 13 January 2009

nanoЦі акуратно закручені в спіраль щетинки можуть нагадувати біологічну структуру, але насправді вони створені людиною.

Боаз Покрой (Boaz Pokroy) разом з колегами з Гарвардського університету відкрив можливість створювати такі композиції, занурюючи щетинки еластичного полімеру в рідину, що потім випаровується.

Завитки можуть навіть міцно утримувати мікроскопічні сфери, і можуть за необхідності вивільняти їх.

Спіральні структури дуже поширені в природі, і звичайно виникають або із несиметричних структурних елементів, або утворюються під впливом зовнішніх сил. Що незвичайно, жодна із цих умов тут не є присутньою.

nano1

(Фото: Joanna Aizenberg, Harvard University and Science)

Зображене тут скручування утворилося під дією поверхневого натягу перемичок з рідини, які формувалися між щетинками під час випаровування. Мокре волосся сплутується в міру того, як сохнуть, завдяки подібному ефекту.

nano2

(Фото: Joanna Aizenberg, Harvard University and Science)

Зчеплення між суміжними щетинками досить сильне, щоб перебороти природну жорсткість кожної щетинки, і організувати їх у закручену структуру.

nano3

(Фото: Joanna Aizenberg, Harvard University and Science)

Щетинки можуть огортати й міцно стискати сферу.

Просте додавання відповідної розчинюючої речовини дозволяє послабити силу зчеплення між щетинками й змушує їх розтискатися, таким чином, з'являється можливість їхнього застосування в якості простих у керуванні систем захоплення й вивільнення в масштабах мікрона.

nano4

За допомогою менш еластичних щетинок команді вчених удалося створити такі відкриті наносплетіння.

nano5

 

 

За матеріалами: infuture.ru