Реклама

Найчутливіші ваги у світі вимірюють з точністю до маси протона

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Tuesday, 03 April 2012

ваги з точністю до йоктограмаІспанські фізики створили найчутливіші на сьогодні ваги - вони здатні вимірювати масу з точністю 1,7 йоктограма (1 йоктограм дорівнює 10-24 грам).

Ваги являють собою вуглецеві нанотрубки довжиною приблизно 150 нанометрів і діаметром 1,7 нанометра, поміщені у вакуумну камеру. На поверхню трубок поміщають об'єкт, масу якого необхідно виміряти - зазвичай молекулу або атом, - після чого вся установка охолоджується до низької температури (4 градуси Кельвіна).

Потім на трубки подається електричний струм певної частоти і заміряється частота відклику. Знаючи її, вчені обчислюють масу об'єкту на поверхні. Використовуючи установку, вчені змогли виміряти масу атома ксенону та молекули нафталіну з точністю до маси протона, що власне і дорівнює приблизно 1,7 йоктограма.

Вчені говорять, що використана методика не є новою - вчені і раніше використовували таку схему для роботи. Тим не менш, дослідники підкреслюють, що їм вдалося значно збільшити точність таких ваг - дотепер вдавалося досягати точності лише близько 100 йоктограм.

За словами фахівців, які приводить New Scientist, головна перешкода перед новою технологією - відпрацьовування технології, щоб подібні вимірювання стали рутиною. Що стосується областей застосування, то такого роду ваги можуть використовуватися для розпізнавання молекул різних сполук, що відрізняються всього на кілька протонів.

Стаття вчених з'явилася в Nature Nanotechnology.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: www.lenta.ru