Реклама

"Приховані фотони" допоможуть відправляти секретні повідомлення

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 28 April 2009

pryhovani_fotonyЯкщо направити лазер на підлогу, куди подінеться світло? При правильній підготовці, деяка його частина може з'явитися по іншу сторону світу - ефект, який може бути використаний для передачі секретних повідомлень крізь землю.

Такий висновок зробив Андреас Рінгвальд з Німецького електронного синхротрону (DESY) в Гамбурзі, спільно з колегами він вивчав можливості гіпотетичних частинок під назвою 'приховані фотони'. "Якщо такі частинки існують, значить, ми можемо використовувати їх для спілкування", - говорить Рінгвальд, - "Це дуже просто".

Приховані фотони - клас частинок, визначений так званим суперсиметричним розширенням до стандартної моделі фізики частинок. На відміну від звичайних фотонів, приховані фотони можуть мати мізерну масу і повинні бути невидимі, тому що вони не повинні взаємодіяти з зарядженими частинками у звичайній матерії. Це означає, що приховані фотони легко зможуть пройти крізь найщільніші матеріали.

Єдине місце, де їх можна визначити - вакуум, де вони час від часу повинні осцилювати у звичайні фотони. Вже проводяться експерименти в пошуках такого ефекту: ідея полягає у тому, щоб направляти лазер на стіну в вакуумі, і дивитися, чи є фотони, які проходять крізь неї, по другу сторону, трансформуючись у приховані фотони і назад. Згідно дослідницькій групі Рінгвальда, у разі успіху даних експериментів, з'явиться можливість збільшити масштаби апаратури таким чином, щоб приховані фотони ставали носіями сигналів, а 'стіна' стала ділянкою землі чи води.

Приховані фотони могли б передавати повідомлення навіть на інший бік Місяця.

Фізик Дуг Шо з Лондонського Університету королеви Марії, вважає, що така система в принципі можлива: "Це чудова ідея, на відміну від більшості гіпотетичних частинок, які доступні тільки при високих енергіях, ці частинки, якщо вони існують, потенційно зможуть бути застосовні в реальному світі".

Однак Малкольм Фаірбаірн, фізик з Королівського коледжу Лондону, стверджує, що при діаметрі Землі більше 12700км, ємність сигналу складе всього 1 біт в секунду:''За такої швидкості на завантаження одного mp3 файлу піде близько року, так що я не впевнений, що хтось буде цим користуватися ".

 

 

За матеріалами: infuture.ru