Реклама

Створено революційний матеріал для зберігання водню

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 08 September 2010

hydrogen_zberihannyaДослідники з Північно-західного університету в місті Еванстон, штат Іллінойс, розробили нову методику для ефективного зберігання водню для живлення автомобілів на водневих паливних елементах.

Дотепер двома найбільш реальними шляхами зберігання водню були або заморозка газу при температурі близько -250 градусів по Цельсію, або стиснення газу. Обидва ці підходи можуть надати автомобілям паливні елементи в достатній кількості, але вимагають систем, які роблять такі машини занадто дорогими.

Тепер дослідники почали серію експериментів зі зберіганням водню в молекулярній клітці з ланцюжка вуглецю, кисню й водню, які пов'язані з іонами металів. Ці метал-органічні структури зв'язують водень, що дозволяє відновлювати його при нагріванні.

Група стверджує, що один грам отриманого матеріалу можна порівняти із площею близько 1300 квадратних метрів, що еквівалентно приблизно 6 з половиною тенісним кортам. Крім того, оскільки всі матеріали є в наявності, технологія буде надзвичайно доступною.

Нагадаємо, що автомобілі на водневих паливних елементах є абсолютно екологічно чистими, оскільки в результаті реакції водню із атмосферним киснем утворюється звичайна вода. Що ж, залишається тільки дочекатись поки технологію запустять у виробництво.

 

 

За матеріалами: infuture