Реклама

Вчені навчились добувати матерію із пустоти

( 5 Голосів, Всередньому: 4.60 із 5 )
Saturday, 11 December 2010

vakuum_materiyaВчені з'ясували, що за допомогою ультрапотужного променя лазеру та прискорювача частинок довжиною в 3.2 км, можна буде створити щось із нічого. Це революційне відкриття зробили в Мічіганському університеті (США).

Вчені та інженери розробили нові рівняння, які показують, що високоенергетичні промені електронів у комбінації з інтенсивним лазерним імпульсом, можуть розділити вакуум на його фундаментальні компоненти - матерію та антиматерію й запустити серію подій, які згенерують додаткові пари частинок і античастинок.

"Тепер ми можемо обчислити як можна створити кілька сотень частинок із одного електрона. Ми вважаємо, що саме це відбувається поблизу пульсарів і нейтронних зірок", - сказав Ігор Соколов, вчений, який проводив це дослідження в співробітництві із Джоном Ніїс, почесним професором електротехніки Герардом Муро та їхніми колегами із Франції.

В основу даної роботи взята ідея, що вакуум - це не зовсім повна порожнеча."Було б правильніше сказати, повторюючи теоретичного фізика Поля Дірака, що вакуум, або порожнеча, це сполучення матерії та антиматерії - частинок і античастинок. Їхня щільність просто неймовірна, але ми не можемо сприйняти їх нашими органами відчуттів, тому що їхні видимі ознаки повністю зводять одна одну нанівець", - сказав Соколов.

У нормальних умовах матерія й антиматерія знищують одна одну при котнаткті.

"Але в сильному електромагнітному полі ця анігіляція може бути джерелом виникнення нових частинок", - сказав Ніїс. "У ході анігіляції, виникають гамма-фотони, які можуть утворити додаткові електрони та позитрони".

Гама-фотон - це високоенергетична частинка світла. Позитрон - це антиелектрон, його дзеркальне відображення, з тими ж властивостями, що й електрон, але зі зворотним знаком, заряджений позитивно.

Дослідники описують цю роботу, як теоретичний прорив і "якісний стрибок у галузі теорії". Соколів розповів про філософську сторону відкриття:

"Просте запитання - що таке вакуум і що таке «нічого», виходить за рамки науки", - сказав він. "Він є не тільки базовим питанням теоретичної фізики, але й формує наше філософське сприйняття всього - реальності, життя та навіть релігії". Робота опублікована в журналі Physical Review Letters.

 

 

За матеріалами: globalscience.ru