Реклама

Фізики запропонували вирішення головної проблеми термоядерного синтезу

( 5 Голосів, Всередньому: 4.40 із 5 )
Friday, 27 April 2012

проблема термоядерного синтезуФізики із Прінстонської фізичної лабораторії Міністерства енергетики США запропонували вирішення головної проблеми термоядерного синтезу.

Вчені давно працюють над практичним використанням термоядерного синтезу, що може вирішити всі енергетичні проблеми людства. Однак існує ряд технологічних бар'єрів, які поки не вдається перебороти. Один із них, так звана «межа щільності», що заважає термоядерним реакторам працювати з високою ефективністю.

Термоядерна реакція відбувається, коли плазма стає досить гарячою і щільною для того, щоб атомні ядра могли об'єднатися і виділити енергію. Але в експериментальних реакторах реакція весь час впирається у таємничу межу щільності, що не дає реактору працювати на максимальній потужності.

Поглиблений аналіз, проведений американськими вченими, показав, що проблема може критися у малюсіньких бульбашках, які утворюються у плазмі. Виявляється, різні домішки у плазмі збираються у цих пухирцях, які при досягненні межі щільності зливаються у більші структури, охолоджують плазму та порушують її стабільність.

Крім охолодження плазми, бульбашки діють як щити, що блокують підведення додаткової енергії. Коли бульбашки ростуть, порушується проходження електричного струму, що дозволяє нагрівати і утримувати плазму.

Вчені збираються перевірити свою гіпотезу на токамаках Alcator C-Mod у Масачусетському технологічному інституті та DIII-D у лабораторії General Atomics. Дослідники мають намір спробувати вирішити проблему межі щільності. Зокрема, планується подавати енергію безпосередньо на бульбашки, що повинно підвищити щільність плазми. У майбутньому це повинно допомогти досягти температури плазми у 100 млн градусів, що потрібно для запалювання реакції термоядерного синтезу.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: rnd.cnews.ru