Реклама

Існування чи неіснування бозона Гіггса буде доведене вже до кінця цього року

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Monday, 28 November 2011

існування бозона ГіггсаДві зазвичай конкуруючі команди - колаборації детекторів CMS і ATLAS, підготували доповідь про цю "невловиму" частинку. Очевидно, що бозон Гіггса дотепер не виявлено, однак, відповідно до заяви вчених, межі його пошуку різко звузилися і до середини, максимум, до кінця грудня ситуація з ним остаточно проясниться - або бозон Гіггса буде знайдений, або доведеться визнати, що його не існує у природі.

Нагадаємо, бозон Гіггса, передбачений сорок років тому британським теоретиком Пітером Гіггсом, залишається на сьогодні єдиною елементарною частинкою, передбаченою Стандартною моделлю, яка дотепер не виявлена. Це настільки важлива частинка, що її називають частинкою Бога, оскільки вона наділяє всі інші частинки масами, вона сформувала Всесвіт. До того ж, без неї неможливе об'єднання двох фундаментальних взаємодій - електромагнітної та слабкої. Стандартна модель - фундаментальна теорія, але вона нічого не говорить про те, яка у цієї частинки маса, тому шукати її доводиться наосліп.

Поки бозон Гіггса шукали - на вже закритому Теватроні у Фермілабі (США) і на Великому адронному колайдері фізикам вдалося "прочесати" великий діапазон можливих мас для цієї частинки - від 141 до 476 гігаелектронвольт. Там бозон Гіггса виявити не вдалося. Залишилася маленька щілина, де він теоретично ще може існувати - у діапазоні 114-141 гігаелектронвольт. Крім того, не закінчений аналіз треків, отриманих на колайдері у період з кінця червня по початок листопада. Під час цих експериментів пошуки велися саме у діапазоні, що залишився. Зараз обидві раніше конкуруючі колаборації - CMS і ATLAS - працюють разом, намагаючись закінчити аналіз до середини грудня. Називаються дати 12 -16 грудня.

Якщо за цей час бозон Гіггса виявити не вдасться, значить його не існує у природі, і фізикам доведеться придумувати теоретичний вихід з положення.

 

 

За матеріалами: rnd.cnews.ru