Реклама

В Європі планують запустити гігантський симулятор Землі

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 30 December 2010

симулятор ЗемліВ Європі під егідою Євросоюзу стартує проект Living Earth Simulator, що, за словами авторів проекту, допоможе вивчити соціальні та економічні процеси на нашій планеті, а також спрогнозувати, як у майбутньому буде розвиватися життя на Землі.

У рамках проекту планується завантажити в комп'ютери максимально великий масив інформації, що об'єднає всі знання доступні на даний момент людству про особливості навколишнього середовища, природних явищах, аспектах людської діяльності. Для цього, зокрема, будуть використані Wikipedia і Google Maps.

Як передбачають вчені, проаналізувавши ці дані, вдасться встановити логічні зв'язки і науково обґрунтувати все, що відбувається навколо нас. У першу чергу це стосується соціального та економічного життя.

За словами керівника програми професора соціології Швейцарського федерального технологічного інституту Дірка Хельбінга, ми занадто мало знаємо про закони, за якими живе наша планета і суспільство. І якщо нам не вдасться вирішити виявлені проблеми, то ми, хоча б навчимося передбачати, наприклад, епіцентри соціальної напруженості, поширення епідемій, або виникнення військових конфліктів.

У свою чергу скептики вказують на той факт, що наразі жоден суперкомп'ютер не зможе обробити такий гігантський масив інформації.

Відомо, що початок проекту намічений на 2013 рік, а отримати перші результати дослідники планують вже в 2015 році. Але повноцінною ця модель стане не раніше 2022 року.

 

 

За матеріалами: scienceblog.ru