Реклама

Таємниця темної енергії

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 04 April 2009

temnaenerhiya80 років тому американський астрофізик Едвін Габбл відкрив явище віддаляння галактик одна від одної зі швидкістю пропорційною відстані між ними. Використовуючи найбільший на той час телескоп із діаметром дзеркала 2,5 м (обсерваторія Маунт-Вільсон у Каліфорнії, США) він визначив відстані до найближчих галактик за допомогою знайдених у них пульсуючих зірок класу цефеїд, які є своєрідними реперами.

 

Нова гіпотеза природи темної матерії

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 04 April 2009

temnamateriyaУвагу астрономів давно привертають об'єкти, які не можуть бути виявлені ні візуальним спостереженням, ні завдяки електромагнітному випромінюванню. Єдиною ознакою їхнього існування є гравітаційний вплив на сусідні зірки та планети. Прийнято вважати, що такі об'єкти складаються з «прихованої маси», що зветься також «темною матерією».

 

Існування тахіонів назавжди залишиться таємницею

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 20 March 2009

tahionПоки фізики-теоретики продовжують шукати докази існування надсвітлових частинок - тахіонів, два американських математики змогли розрахувати та наочно продемонструвати, що такий клас елементарних частинок не може бути виявлений ні зараз, ні будь-коли в майбутньому. Півтори роки складних обчислень звелися до одного-єдиного факту: надсвітлова реальність назавжди закрита для людини.

 

У стратосфері Землі виявлено життя

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 17 March 2009

stratokulyaІндійські вчені повідомили про відкриття нового виду бактерій, які живуть на висоті більше 40 кілометрів над землею. За словами фахівців, дивують у цій знахідці відразу два моменти: по-перше, незвичайний сам факт наявності життя на такій висоті, по-друге, сонячне випромінювання тут зовсім не таке, як на поверхні планети - ультрафіолетове випромінювання надзвичайно жорстке, майже як у космосі.

 

Вчені навчились робити плутоній непридатним для виготовлення ядерних бомб

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 16 March 2009

radioactiveІзраїльські вчені розробили спеціальну технологію, що запобігає використанню плутонію, що виробляється на атомних електростанціях, для виготовлення ядерних бомб.

 

Створено матеріал із найбільшою питомою поверхнею

( 3 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Tuesday, 10 March 2009

nanopoverhnyaВченим із Університету штату Мічиган вдалося створити матеріал із найбільшою питомою поверхнею (усереднена характеристика всіх внутрішніх порожнин матеріалу) з відомих на сьогоднішній день. Сумарна площа всіх каналів і перемичок всередині одного граму подібного матеріалу становить 5000 квадратних метрів. Робота дослідників з'явилася в Journal of the American Chemical Society, а її короткий виклад доступно в прес-релізі на сайті університету.

 

На Теватроні зареєстровано одиночне народження кварка

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 09 March 2009

quarkgluonplasmaВідразу двом групам фізиків, що працюють на колайдері Теватрон, вдалося зареєструвати одиночне народження кварка. Препринти статей колективів з'явилися на сайті arXiv.org. Обидві роботи прийняті до публікації в журнал Physical Review Letters.

 
Сторінка 35 з 39