Реклама

Сонячний вітер вирішить енергетичні проблеми людства

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 14 October 2010

sonyachnyj_viterДотепер, сонячна та вітряна енергії були найбільш відомими формами існуючих поновлюваних джерел енергії, які можуть бути легко використані. Замість того, щоб працювати над технологічним вдосконаленням існуючих способів, дослідники з Університету штату Вашингтон виступили із пропозицією збирати енергію у вигляді сонячного вітру.

 

Можливі пояснення загадкового явища на ВАК

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 11 October 2010

VAK_CMSВчені представили перші можливі пояснення загадкового явища, зафіксованого нещодавно на Великому адронному колайдері.

21 вересня вчені, які працюють на Великому адронному колайдері вперше виявили принципово новий ефект, не передбачений існуючою теорією. Фізики виявили серед сотень частинок, що народжуються при зіткненнях протонів, пари, рух яких з невідомої причини пов'язаний.

 

Новий спосіб передачі звуку у вакуумі

( 5 Голосів, Всередньому: 4.20 із 5 )
Friday, 01 October 2010

zvuk_hvylyaУ відкритому космосі, як ви пам'ятаєте, чути тільки космічні кораблі, що борознять Голівуд. Усі інші мовчать, тому що, згідно зі шкільним підручником фізики та теглайном к/ф «Чужі» (дивно, але голівудського), тут вас ніхто не почує.

 

Поверхня Землі поступово зміщується на північ

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 28 September 2010

zemlya_lidМіжнародна група дослідників виявила, що зрушення водних мас в усьому світі в комбінації з так званим післяльодовиковим відскоком зміщає поверхню Землі щодо центру мас на 0,88 мм у рік у напрямку Північного полюса.

 

Насправді ми живемо в одновимірному просторі?

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 23 September 2010

prostir_vymirВідразу декілька теорій квантової гравітації передбачають, що на квантовому рівні частинки та поля поводяться так, немов перебувають в одномірному просторі. Співробітник Каліфорнійського університету в Девісі (США) Стівен Карліп запропонував нове пояснення цьому феномену.

 

Науковці пояснили таємничий рух "повзучих" каменів Долини Смерті

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Tuesday, 21 September 2010

kamin_ruhОсь уже сімдесят років у Долині Смерті в штаті Каліфорнія (США) по дну пересохлого озера "повзають" камені, залишаючи за собою характерні сліди. Валуни рухаються з перетинанням курсів і навіть назад. Дослідники з американського наукового центру Goddard Space Flight Center вважають, що, нарешті, знайшли пояснення цьому таємничому явищу.

 

"Сонячні воронки" із вуглецевих нанотрубок концентрують світлову енергію

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 19 September 2010

nanotube-antennaГрупа вчених із Масачусетського технологічного інституту під керівництвом ад'юнкт-професора Майкла Страно (Michael Strano) описала вуглецеві нанотрубкові антени, або "сонячні воронки", які дозволяють концентрувати потік світла та підвищують до 100 разів число фотонів, що спрямовуються в сонячну батарею. Нова розробка має й інші застосування, що вимагають концентрації світла, наприклад може використовуватися в приладах нічного бачення та телескопах.

 
Сторінка 33 з 39