Реклама

Магнетрика відкриває шлях до абсолютно нового типу техніки - магнетроніки

( 1 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Friday, 18 February 2011

магнетрикаКоманді вчених-фізиків вдалося в об'ємі невеликого кристала, довжиною близько одного сантиметра, створити роздільні магнітні "заряди", північні та південні магнітні полюси, і змусити їхню текти в потрібному напрямку. Ці магнітні заряди, що рухаються, поводяться майже в такий же спосіб, як і електричні заряди, які переносяться електронами, що течуть по провідникам і елементам електронних схем. Зроблене відкриття, ймовірно, може бути використане для розвитку області "магнетроніки", області суміжної з електронікою, але, що використовує для своєї роботи рух магнітних зарядів на відміну від електронів.

 

Усі цифрові дані світу помістились би в один єдиний людський мозок

( 7 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 14 February 2011

мозокЯкщо записати абсолютно всі цифрові дані світу на компакт-диски і скласти ці диски, то стопка цих дисків простиралася б у висоту на відстань, рівну відстані між Землею та Місяцем. Вся технологічна інфраструктура світу, відповідно до досліджень, ще в 2007 році мала ємність приблизно в 295 екзабайт інформації, а це означає, у свою чергу, що переважна більшість інформації зберігається в цифровій формі. 

 

Вода проявляє невідомі квантово-механчіні властивості в обмеженому просторі

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 07 February 2011

молекули водиНа нанометрових відстанях у води з'являються властивості, які не можна пояснити інакше, як із застосуванням квантової механіки. Такий висновок був зроблений вченими за підсумками серії експериментів. Стаття дослідників поки не опублікована в науковому журналі, але її препринт доступний на сайті arXiv.org. Коротко про роботу пише портал Physics World.

 

Амазонія перетворюється із поглинача вуглекислого газу в його головне джерело

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Sunday, 06 February 2011

Амазонія засухаСильна засуха, що вразила долину Амазонки в 2010 році, виявилася набагато більш згубною ніж той жах, що трапився 2005-го. Дослідники з Університету Лідса і Лондонської школи економічних і політичних наук (Великобританія), а також їхні бразильські колеги, що ведуть постійний супутниковий моніторинг Амазонії, попереджають, що з найбільшого у світі поглинача вуглекислого газу місцеві ліси можуть перетворитися в його основне джерело.

 

Знайдено напівпровідник, що зможе замінити кремній у транзисторах

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 04 February 2011

дисульфід молібденуНовий напівпровідниковий матеріал - дисульфід молібдену (MoS2) за словами швейцарських вчених, дозволить істотно знизити енергоспоживання транзисторів і використовувати більш тонкі норми техпроцесу. Про це свідчать дослідження, проведені в Ecole Polytechnique Federale de Lausanne (EPFL).

 

Створена недорога, екологічно чиста заміна бензину

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Sunday, 30 January 2011

заміна бензинуМало того, що воно коштує 20 пенсів (близько 2,5 грн) за літр, так ще й для його використання не буде потрібно змінювати існуючі автомобільні двигуни. Розробка, що здається абсолютною фантастикою, представлена компанією Cella Energy, яка проводить свої дослідження в Лабораторії Резерфорда — Еплтона.

 

Металеве скло із паладієвого сплаву міцніше за всі відомі науці метали

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 27 January 2011

паладієвий сплавДослідники з Каліфорнійського Технічного Інституту повідомили про те, що їм вдалося розробити новий металевий сплав, міцніший за будь-який інший метал, відомий науці.

 
Сторінка 28 з 39