Реклама

Золото на Землі з'явилось завдяки грандіозному зіткненню

( 3 Голосів, Всередньому: 3.67 із 5 )
Friday, 10 December 2010

zoloto_zemlyaВсе земне золото, яким зараз володіє й буде володіти в перспективі людство, зобов'язане своєю появою на планеті космічній катастрофі - зіткненню нашої планети з іншим космічним тілом розміром приблизно з Плутон. Про це пише група американських вчених у статті, опублікованій в журналі Science.

 

Із нанотрубок випадково створили супергуму

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Wednesday, 08 December 2010

superhumaЗ вуглецевих нанотрубок створений гумоподібний матеріал, що зберігає свої властивості в діапазоні температур від мінус 196 до 1000 градусів Цельсія та може застосовуватися як при створенні космічних апаратів, так і для виготовлення взуття.

 

Фізики вигадали нову елементарну частинку

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Tuesday, 30 November 2010

particle-x

Група фізиків запропонувала нову гіпотезу, що повинна пов’язати темну матерію та антиматерію. В основі гіпотези лежить нова частинка - дослідники назвали її частинкою-X. Ця елементарна частинка та її античастинка розпадаються, і малюнок розпаду пояснює у спостережуваному Всесвіті "перекіс" убік матерії, а не антиматерії, і природу темної матерії. Робота вчених опублікована в журналі Physical Review Letters, а коротко про неї пише портал Physics World.

 

Фізики вперше одержали конденсат Бозе-Айнштайна з фотонів

( 4 Голосів, Всередньому: 4.25 із 5 )
Friday, 26 November 2010

kondensat_bozeФізикам вперше вдалось отримати конденсат Бозе-Айнштайна на основі фотонів - дотепер багато фахівців були впевнені, що це принципово неможливо. Робота вчених опублікована в журналі Nature. Коротко про неї пише портал Physics World.

 

Запропоновано спосіб відстежування "нелегальних" ядерних реакторів

( 2 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Tuesday, 23 November 2010

nelegalni_yaderni_reactoryСпівробітники французького Комісаріату з атомної та альтернативної енергетики запропонували спосіб дистанційного виявлення «нелегальних» ядерних реакторів ділення. До цієї групи можна віднести будь-який реактор, даних про роботу якого немає у Міжнародному агентстві по атомній енергії (МАГАТЕ). Відповідно до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, саме МАГАТЕ повинне стежити за тим, щоб учасники договору виконували свої зобов'язання.

 

Бактерії вироблятимуть паливо для космічних кораблів

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Monday, 22 November 2010

palyvo_bacteriaОрганізація Об'єднаних Націй планує запустити супутник, що уособлює собою міжнародне співробітництво в розвитку освіти та науки. Міжнародний орган виділяє $5 млн на створення супутника UNESCOSat, що буде оснащений комплектом наукового обладнання, в тому числі й двома контейнерами з бактеріями. Один призначений для вивчення життєдіяльності бактерії Shewanella MR-1 в умовах мікрогравітації. Основна ідея експерименту - можливість цих бактерій виробляти водень із екскрементів космонавтів, для того щоб використовувати його в паливних елементах для живлення бортових систем корабля.

 

Фізики вперше отримали стабільні атоми антиматерії

( 7 Голосів, Всередньому: 4.43 із 5 )
Thursday, 18 November 2010

Фізикам alphaCERN вперше вдалося отримати стабільні атоми антиматерії — антиводень у пастці, «сконструйованій» із потужного магнітного поля. Дослідження властивостей цих атомів прояснить причини зникнення антиматерії у Всесвіті після Великого вибуху.

 
Сторінка 31 з 39