Реклама

Ефективне добування графену призведе до перевороту в електроніці

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 13 March 2011

графенВчені встановили, що розпилення атомів цинку з наступною обробкою кислотою є кращим способом одержання окремих шарів графену, екзотичної форми вуглецю, що надзвичайно швидко проводить електрони. Такий точний контроль життєво важливий для надшвидких електронних пристроїв майбутнього.

 

Наномастило зменшить тертя у металевих механізмах більш ніж у 2 рази

( 2 Голосів, Всередньому: 2.50 із 5 )
Monday, 07 March 2011

наномастилоУ будь-якому механізмі з рухомими частинами, двигун автомобіля це, чи промислове обладнання чи побутова техніка, деяка частина енергії витрачається на подолання тертя, виділяючись у вигляді тепла в районі поверхонь, що труться. Ці втрати, у більшості випадків не дуже значні, помножені на загальну кількість автомобілів і іншої техніки, виражаються в досить значних цифрах. Нове машинне мастило, виготовлене із застосуванням нанотехнологій, може скоротити ці цифри у два рази, знизивши витрати на подолання тертя на 55 відсотків.

 

Гольфстрім не зупинявся й не помер, незважаючи на гучні заяви

( 4 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Friday, 04 March 2011

течія ГольфстрімПовідомлення про зупинку Гольфстріму зайвий раз демонструють, що наука має таку властивість, як невизначеність. Іноді ця властивість веде до великих відкриттів, а іноді воно є причиною виникнення інформації про якесь міфічне явище, що має під собою нібито наукову основу.

 

Новий тип іонно-опромінених пластмас здатний проводити електричний струм як метали

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Saturday, 26 February 2011

електропровідний пластикНещодавно винайдений метод зробить можливим створення цілого ряду пластмас нового виду з металевими чи навіть надпровідними властивостями.

 

Великий адронний колайдер не може знайти підтвердження гіпотези суперсиметрії

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 25 February 2011

суперсиметріяУ даних, зібраних детекторами Великого адронного колайдера, не було виявлено підтверджень гіпотези суперсиметрії, що, зокрема, передбачає, що в кожної елементарної частинки існує суперсиметричний "двійник". Нові результати, деталізовані у двох статтях, не виключають цю гіпотезу повністю, але встановлюють нові межі для її виявлення. Коротку суть досліджень приводить портал Physics World.

 

Зображення-переможці міжнародного конкурсу із наукової візуалізації

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Wednesday, 23 February 2011

HIV virusПредставляємо Вашій увазі декілька зображень, що отримали призові місця в конкурсі 2010 International Science and Engineering Visualization Challenge. Цей конкурс проводиться спільними зусиллями журналу Science і Національного наукового фонду (National Science Foundation), а учасники конкурсу повинні у своїх роботах, що мають безпосереднє відношення до різних галузей науки та техніки, продемонструвати бездоганну майстерність виконання та новизну представленого матеріалу.

 

Запах речовин обумовлений вібрацією атомів, а зовсім не структурою їх молекул

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 22 February 2011

запах атомВчені оприлюднили нову теорію, відповідно до якої унікальний запах хімічних речовин обумовлений зовсім не будовою їхніх молекул, а характером коливань атомів, що утворюють ці молекули, повідомляється в статті дослідників, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

 
Сторінка 27 з 39