Реклама

Вчені створили наномотор із однієї молекули

( 7 Голосів, Всередньому: 4.57 із 5 )
Monday, 05 September 2011

наномоторВчені з Університету Тафтса побудували найменший зі створених на даний момент наномоторів. Стаття вчених з'явилася в журналі Nature Nanotechnology, а її короткий виклад приводиться у прес-релізі на сайті університету. Новий мотор також є першим працюючим електронаномотором (попередні зразки наномоторів використовували для роботи світло або хімічні реакції).

 

Теорія суперсиметрії не знайшла підтвердження на ВАК

( 6 Голосів, Всередньому: 3.83 із 5 )
Tuesday, 30 August 2011

supersymmetry failВеликий адроний колайдер (LHC) підніс теоретикам черговий не надто приємний сюрприз. На конференції Lepton Photon у Мумбаї представники одного із чотирьох головних детекторів суперколайдера LHCb (LHC Beauty) заявили, що вони не знайшли у своїх розпадах ніяких ознак існування суперсиметричних частинок - а, отже, суперсиметрична теорія, у будь-якому разі, у її найпростішому вигляді, не працює, і треба вигадувати щось цілком нове.

 

Створено магнітне поле у 10 разів сильніше ніж на Сонці

( 6 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Sunday, 28 August 2011

магнітне полеВчені з Лос-Аламоської національної лабораторії встановили новий світовий рекорд, створивши надпотужне магнітне поле силою 97,4 Тл. Воно дасть дослідникам можливість вивчати фундаментальні властивості матеріалів та саму квантову природу матерії.

 

Добування нафти з піску змінить світовий ринок нафти

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Saturday, 06 August 2011

бітумінозний пісокНова технологія дозволить добувати з нафтоносних пісків Канади вдвічі більше нафти за меншою ціною та з мінімальним впливом на навколишнє середовище. В результаті світовий ринок нафти може значно змінитися.

 

Вчені навчились вирощувати бездоганні шестикутні кристали графену

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 26 July 2011

графенНовий підхід до вирощування графену, розроблений фахівцями Національної лабораторії в Оак Рідж, відкриває шлях до масового виробництва кристалічної форми графену для складних електронних пристроїв майбутнього.

 

Фізики вважають, що наблизились до відкриття бозону Хіггса

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 26 July 2011

бозон ХіггсаВеликий адронний колайдер зафіксував незвичайні коливання, які можуть вказувати на присутність раніше не знайденої на практиці частинки – бозону Хіггса. Нагадаємо, що саме для цієї мети у свій час і задумувався ВАК. Втім, фізики говорять, що отримані флуктуації поки ще занадто рано трактувати як вказівку на наявність бозону Хіггса.

 

Англійські вчені порушили один із найстарших емпіричних законів фізики

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 22 July 2011

електрониПорушення одного із найстарших емпіричних законів фізики було продемонстроване вченими із Брістольського університету. Їхні експерименти з пурпурною бронзою, металом з унікальними лінійними електричними властивостями, йдуть врозріз із законом Відемана - Франца. Це історичне відкриття було опубліковане в журналі Nature Communications.

 
Сторінка 22 з 39