Реклама

Вперше отримано зображення розподілу зарядів всередині окремої молекули

( 5 Голосів, Всередньому: 4.20 із 5 )
Tuesday, 28 February 2012

розподіл зарядів у молекуліДослідники вперше продемонстрували зображення "розподілу зарядів" в окремо взятій молекулі, що формується в ході своєрідних "танців" електронів.

 

Тонкий шар оксиду алюмінію подвоює швидкість передачі тепла від поверхні

( 1 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Friday, 17 February 2012

оксид алюмінію, теплоперносПокривши неймовірно тонким шаром оксиду алюмінію металеву поверхню, дослідники з Технологічного інституту штату Джорджія (США) подвоїли швидкість передачі тепла від нагрітої твердої поверхні (наприклад, каструлі на плиті) до рідини (у цій каструлі).

 

У графена виявили дуже незвичайну фільтруючу здатність

( 6 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Sunday, 05 February 2012

графенова фільтруюча мембранаГрафен вже встиг набути слави одного з чудес наукового світу. Підтвердженням цього неофіційного титулу служить нове відкриття Манчестерського університету. Вчені виявили ще одну незвичайну властивість цього матеріалу. Виявляється, графен можна застосовувати в якості високоефективної фільтруючої мембрани.

 

Вчені вперше виявили квантові коливання у макроскопічного об'єкта

( 9 Голосів, Всередньому: 3.89 із 5 )
Monday, 30 January 2012

квантові коливанняНіщо у нашому світі не знаходиться у стані абсолютного спокою. Навіть при абсолютному нулі, коли температурні коливання матерії заморожені, частинки продовжують квантово вібрувати. Це тонке тремтіння було виявлене у маленькому кремнієвому бруску, що став першим твердим об'єктом, який продемонстрував квантові коливання.

 

Лазерний експеримент привідкрив таємницю потужних магнітних полів у Всесвіті

( 10 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 26 January 2012

магнітне полеГравітація править світом, це так. Але вона не самотня на своєму Олімпі. Ключовим помічником гравітації у формуванні нашого Всесвіту у тому вигляді, у якому ми його знаємо, вважається магнетизм. Те, яким чином ця сила, що виникає при русі електричних зарядів, здатна з'являтися навіть за їхньої відсутності, дотепер залишалося загадкою. І ось нарешті вона, здається, вирішена.

 

Покращений алгоритм перетворення Фур'є прискорить передачу даних до 10 разів

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 25 January 2012

перетворення Фур'єАлгоритм, що називається Швидким Перетворенням Фур'є (ШПФ, Fast Fourier Transform, FFT), є одним із найважливіших аспектів "цифрового" життя людства. Але про це мало хто знає чи навіть підозрює. ШПФ - це основний базовий алгоритм, що використовується для цифрової обробки сигналів, зображень, стиснення даних, аудіо та відеоінформації, та іншої складної математики, що дозволяє переглянути черговий епізод Вашого улюбленого серіалу на екрані смартфона чи комп'ютера.

 

Вирішена чергова проблема на шляху до керованого термоядерного синтезу

( 10 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Saturday, 21 January 2012

ITER термоядерний реакторВикористовуючи систему підігріву, фізики вперше досягли успіху у запобіганні виникненню нестабільностей, розробивши інноваційну технологію, що є важливим кроком на шляху до створення Міжнародного термоядерного експериментального реактора (ITER). Вченим вдалося досягти важливої мети: вони зупинили ріст нестабільностей всередині термоядерного реактора.

 
Сторінка 17 з 39