Реклама

Надтвердий аморфний скловуглець міцніший за алмаз

( 3 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Sunday, 16 October 2011

скловуглецьВчені з Геофізичної лабораторії Карнегі відкрили надтвердий аморфний алотропний стан вуглецю, що має перевагу над звичайним алмазом.

 

У Броунівського руху частинок експериментально виявлено "пам'ять"

( 5 Голосів, Всередньому: 4.40 із 5 )
Thursday, 13 October 2011

Броунівський рухСпівробітники Університету Ерлангена - Нюрнберга (Німеччина) і Федеральної політехнічної школи Лозанни (Швейцарія) представили експериментальні свідчення того, що броунівський рух (БР) частинки у в’язкому середовищі стає процесом із «пам'яттю».

 

Квазікристали принесли ізраїльському вченому Нобелівську премію з хімії

( 7 Голосів, Всередньому: 4.29 із 5 )
Saturday, 08 October 2011

квазікристалДо здійснення цього відкриття, дана структурна форма вважалася неможливою і була предметом палких дебатів. Даніель Шехтман із Техніону, Ізраїльського технологічного інституту у Хайфі, завоював Нобелівську премію за відкриття квазікристалів.

 

У виробництві алмазів бере участь практично вся планета

( 8 Голосів, Всередньому: 4.62 із 5 )
Monday, 26 September 2011

алмазНещодавно вчені з Брістольського університету (Великобританія) та Інституту Карнегі (США) з'ясували, що у "виробництві" алмазів бере участь практично вся земна куля, окрім, хіба що, ядра. У Бразильському родовищі Жуна були виявлені кристали, які, судячи з усього, утворилися на глибині 400-660 кілометрів від поверхні нашої планети.

 

Нейтрино можуть рухатись швидше швидкості світла

( 19 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 22 September 2011

нейтрино швидкість світлаФізики з європейського інституту ЦЕРН, що працюють із Великим адронним колайдером, стверджують, що їм вдалося зафіксувати незрозуміле явище, яке, у випадку свого підтвердження, може перевернути фундаментальні основи фізики. Їм вдалося зафіксувати субатомні частинки, які рухаються швидше за швидкість світла.

 

Генна інженерія дозволить виробляти машинне мастило з рослин

( 7 Голосів, Всередньому: 2.71 із 5 )
Tuesday, 20 September 2011

мастилоВідкрито молекулярний механізм, що лежить в основі синтезу ненасичених жирних кислот у рослинах. У перспективі, модифікуючи структуру рослинних ферментів за допомогою генної інженерії, можна одержувати мастило з рослинної сировини.

 

Фізики запропонували як "врятувати" еталонний кілограм

( 5 Голосів, Всередньому: 4.60 із 5 )
Monday, 19 September 2011

еталон кілограмаМіжнародна система одиниць СІ стоїть на порозі найсерйознішого коректування за останні півстоліття. Але щоб таке коректування відбулося, необхідно переконатись, що запропоновані зміни гранично коректні з погляду науки. Вчені з Великобританії, Франції та Швеції виконали найточніше вимірювання цілочисельного квантового ефекту Холла у різнорідних матеріалах, включаючи такий екзотичний, як графен. Дослідники показали, що даний ефект здатний служити базою для нового визначення кілограма.

 
Сторінка 21 з 39