Реклама

Розроблено процес для ефективного хімічного зберігання сонячної енергії

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 21 July 2011

рідка енергіяСонячні батареї, що використовуються зараз для перетворення енергії променів Сонця в електричну енергію, стають із кожним днем усе ефективнішими та ефективнішими. Але ефективне зберігання отриманої електроенергії для подальшого використання як було, так і залишається проблемою, над рішенням якої б'ються багато груп дослідників.

 

Надра Землі досі розігріває "первісний жар"

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 18 July 2011

надра ЗемліЗемля сформувалася більше 4,5 млрд років тому, але дотепер не охолонула. Дослідження, проведене Ітару Сімідзу з Університету Тохоку (Японія) і його колегами, показало, що тільки половина внутрішнього тепла планети є результатом природної радіоактивності. Усе інше - це «первісний жар», який залишився з тих часів, коли гарячий газ, пил та інше вперше з'єдналися в нашу Землю.

 

Науковці з'ясували температуру замерзання переохолодженої води

( 6 Голосів, Всередньому: 3.83 із 5 )
Thursday, 14 July 2011

переохолоджена водаВчені визначили температуру замерзання переохолодженої води. Стаття поки не прийнята до публікації, однак її препринт доступний на сайті arXiv.org.

 

Черговий крок у розвитку спінтроніки - наступниці сучасної електроніки

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Sunday, 10 July 2011

спінтронікаОскільки розмір звичайних напівпровідникових транзисторів, як це було передбачено законом Гордона Мура, швидко наближається до теоретичної мінімальної межі, вчені інтенсивно шукають те, що в майбутньому може стати гідним спадкоємцем сучасної транзисторної електроніки. І, рухаючись у цьому напрямку, вчені-фізики з Кембриджського університету зробили великий крок в області спінтроніки. 

 

Вчені перетягнули світло, сповільнивши його до швидкості звуку

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 09 July 2011

світлоВчені з університету Глазго, першими у світі перетягнули світло, сповільнивши його до швидкості звуку і пропустивши через кристал, який обертався з високою швидкістю. Люди звикли вважати, що швидкість світла - це константа. Але це вірно тільки для вакууму, наприклад у космосі, де швидкість світла складає 299 792 кілометрів за секунду.

 

Теорія "голографічного Всесвіту" виявилась, скоріш за все, невірною

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 06 July 2011

holographic_universeЧи виникала у Вас коли-небудь думка про те, що весь Всесвіт і все, що в ньому відбувається, є однією величезною голограмою? Як би безглуздо це не звучало, це - фізика і це - серйозне запитання, що має під собою наукові обґрунтування. Ідея "голографічного Всесвіту" стверджує, що Всесвіт - це щось більше, а все що ми бачимо навколо себе, та й ми з Вами, є всього лиш тривимірними проекціями цієї голограми. І основою цієї теорії є припущення про дискретність або "пікселізації" простору та часу у Всесвіті.

 

Вчені оцінили теоретичний розмір елементарних комірок простору

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 05 July 2011

гамма-вибухНа питання, чим є простір, загальна теорія відносності та квантова фізика дають різні відповіді. Для ЗТВ простір безперервний і "гладкий", а відповідно до квантової теорії він повинен мати зернистість. Розмір елементарної комірки ("зерна") у більшості квантових теорій вважався рівним по порядку величини планківській довжині, тобто приблизно 10-35 м.

 
Сторінка 23 з 39