Реклама

Уточнена форма електрона - практично ідеальна сфера

( 5 Голосів, Всередньому: 3.60 із 5 )
Friday, 27 May 2011

електронВчені з Імперіал-Коледжу в Лондоні, провели найточніші вимірювання форми електрона. Вони виявили, що електрон за формою - це майже ідеальна сфера. Дослідження опубліковане в журналі Nature.

 

Фізики виявили ефект Доплера на молекулярнмоу рівні

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 15 May 2011

ефект ДоплераФізики експериментально виявили ефект Доплера у випромінюванні окремих молекул, що виникає внаслідок їхнього обертання. Хоча теорія для подібного явища давно була розроблена, даний дослід став першим успішним її підтвердженням. Для цього довелося застосувати складне устаткування, включаючи синхротрон.

 

Новий алюмінієвий сплав очищує воду та виробляє електроенергію одночасно

( 6 Голосів, Всередньому: 4.83 із 5 )
Wednesday, 11 May 2011

алюмінієвий сплавВ Університеті імені Пердю (США) професорові Джері Вуддолу та його асистентові Го Чою вдалося одержати алюмінієвий сплав, що здатний одночасно очищати воду та виробляти електроенергію.

 

Отримано матеріал із рекордними термоелектричними характеристиками

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 08 May 2011

термоелектричний матеріалФізики з Каліфорнійського технологічного інститута і Шанхайського інститута кераміки одержали термоелектричний матеріал з рекордно високими характеристиками.

 

Європа побудує "Телескоп Айнштайна" для пошуку гравітаційних хвиль

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 20 April 2011

гравітаційні хвиліЄвропа планує запустити новий науковий проект - підземний телескоп для пошуку гравітаційних хвиль. По амбіційності даний проект можна порівняти з Великим Адронним Колайдером. Будівництво телескопа обійдеться Європі дешевше, ніж будівництво цього колайдера, але теж влетить у копієчку - по початкових прикидках, воно буде коштувати від півмільярда до мільярда євро, а, як відомо, початкові оцінки вартості подібних суперпроектів завжди бувають заниженими.

 

Нова властивість світла спричинить появу дешевих сонячних елементів

( 7 Голосів, Всередньому: 4.86 із 5 )
Saturday, 16 April 2011

світлоДослідники з Мічиганського університету (США) відкрили несподівану властивість світла, на основі якої можуть з'явитися «оптичні батареї» - сонячні елементи без напівпровідників. «Ви можете весь день займатися рівняннями, але так і не помітите цю можливість, - говорить провідний автор дослідження Стівен Ренд. - Нас всіх так вчили. Це дуже дивна взаємодія. Саме тому фізики дотепер не могли її побачити».

 

Прісна вода із Північного Льодовитого океану може значно змінити клімат Європи

( 5 Голосів, Всередньому: 3.80 із 5 )
Saturday, 09 April 2011

Північний Льодовитий океанЯк показали нові наукові дані, великий масив прісної води в центрі Північного Льодовитого океану може викликати непередбачувані зміни клімату в Європі та Північній Америці. 

 
Сторінка 25 з 39