Реклама

Створено високоефективний сплав для перетворення тепла в електроенергію

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 28 June 2011

сплавВчені створили сплав, що володіє незвичайними властивостями: він не проявляє ніяких магнітних властивостей, поки його температура не стане вище граничної, після чого стрибкоподібно їх набуває. Такий матеріал може бути використаний для безпосереднього перетворення тепла в електрику.

 

Спінова рідина - створено модель нового агрегатного стану речовини

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 25 June 2011

spin_ridynaСпінова рідина - новий загадковий агрегатний стан речовини. Він був передбачений теоретично більше тридцяти років тому, ймовірно спостерігався в деяких експериментах, а зараз фізикові Стівену Вайту (Steven White) вдалося побудувати його реалістичну комп'ютерну модель.

 

Нанокомпоненти електроніки майбутнього збиратимуть себе самі

( 4 Голосів, Всередньому: 4.25 із 5 )
Thursday, 23 June 2011

спінтронікаМагнітні накопичувачі інформації у свій час стали значним технологічним проривом, і дотепер використовуються для зберігання величезної кількості інформації. Але потоки та обсяги інформації ростуть гігантськими темпами, і потреба в усе більших об'ємах сховищ у майбутньому планується задовольняти створюючи запам'ятовувальні пристрої на основі все більш дрібних компонентів. І в цьому плані створення нанокомпонентів для запам'ятовувальних пристроїв може виявитися саме тим, що потрібно.

 

Гібридні наноматеріали змінюють свої властивості під дією електричного струму

( 1 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 19 June 2011

гібридний наноматеріалДослідники з Технічного університету Гамбургу та центру Helmholtz Center Geesthacht розробили новий вид наноматеріалів, які можуть змінювати свій стан від м'якого до твердого за допомогою простого "натискання кнопки".

 

На ВАК створили найгарячішу та найщільнішу речовину на планеті

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 17 June 2011

кварк-глюонна плазмаЗа допомогою найбільшого прискорювача частинок на Землі дослідники створили найгарячішу та найщільнішу речовину, що коли-небудь існувала на Землі, яка у 100 000 разів гарячіша за центр Сонця.

 

Японські фізики виявили раніше невідомий тип нейтринних осциляцій

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 16 June 2011

нейтринний детекторФізики, що аналізують дані, зібрані нейтринним детектором T2K у Японії, виявили свідчення того, що мюонні нейтрино можуть перетворюватися в електронні. Дотепер вчені не спостерігали цей тип перетворень. Про результати роботи пише портал Nature News.

 

Вчені здійснили неймовірне - створили світло з вакууму

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 05 June 2011

світлоСтворивши частинки світла, фотони, з абсолютної порожнечі, міжнародна група дослідників підтвердили теорію, запропоновану ще в 1970 році. Відповідно до постулатів квантової механіки вакуум насправді не є абсолютною порожнечею. Весь простір наповнений вакуумними осциляціями або коливаннями, що викликаються "зливою" частинок, які народжуються, існують дуже короткий час і знову розпадаються. Ці коливання наповнюють простір енергією, що у деяких випадках обумовлює взаємодію між різними предметами.

 
Сторінка 24 з 39