Реклама

Інженери розробили технологію генерування лазерних променів різних кольорів на основі одного напівпровідника

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Tuesday, 08 May 2012

лазер, нанокристалиЗазвичай, для установки в один пристрій синього, зеленого і червоного лазерів необхідно використовувати три окремих лазери з різними напівпровідниковими матеріалами. Але інженери з Браунівського університету (США) змогли істотно спростити процес, розробивши технологію, що дозволяє генерувати лазерні промені різних кольорів на основі одного напівпровідника (на базі нанокристалів).

Для створення новинки команда вчених використала колоїдні квантові точки (нанокристали) із внутрішнім ядром зі сплаву кадмію та селену і покриттям зі сплаву цинку, кадмію та сірки з органічним молекулярним клеєм. Колір лазерного променя у цьому випадку залежить від розміру нанокристалів, а сам розмір можна дуже точно контролювати при виробництві.

Покриття квантових точок теж відіграє значну роль, дозволяючи знизити перехресні перешкоди, що збільшує енергетичну ефективність технології.

Створення лазера на нових нанокристалах виглядає приблизно таким чином. Розчин із нанокристалами наноситься на скло, а після випаровування рідини скло поміщається між двох дзеркал. У результаті виходить напівпровідниковий лазер з вертикальним резонатором і поверхневим випромінюванням. Крім того, форму скла можна пристосовувати під різні потреби, тому спектр застосування новинки досить широкий.

Використання однакових матеріалів для виробництва лазерів різних кольорів дозволить зробити виробництво порівняно дешевим, а можливість виробництва поверхонь із будь-якою формою розширить сферу можливого застосування новинки.

Звіт про дослідження був опублікований у журналі Nature Nanotechnology.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: iscience.ru