Реклама

Надшвидкий нанофотонний світлодіод здатний передавати до 10 гігабіт за секунду

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Saturday, 03 December 2011

нанофотонний світлодіодДослідники зі Стенфордського університету розробили, виготовили та продемонстрували працездатність нового нанорозмірного над швидкого світлодіодного джерела світла, що, маючи схожі характеристики, споживає суттєво меншу кількість енергії, ніж існуючі нано-лазери.

Новий світлодіод забезпечує надшвидку модуляцію світлового потоку, що може використовуватися для передачі даних всередині одного чипа на швидкостях до 10 гігабіт за секунду. І на відміну від попередніх спроб реалізації даної технології, працездатних тільки при температурі у 150 градусів по шкалі Кельвіна, новий світлодіод чудово працює при кімнатній температурі.

Відповідно до інформації, отриманої від Гарі Шембета, стенфордського вченого в області електротехніки, новий світлодіод класифікується як "одномодовий світлодіод". Одномодовий світлодіод - це такий тип діода, який випромінює світло у дуже вузькому діапазоні, максимально наближеному до основної частоти. Це робить його досить подібним до лазера. "Але наш пристрій споживає приблизно у 2000 разів менше енергії, ніж найкращі подібні пристрої, наявні сьогодні" - говорить Шембет.
Ключем до створення надшвидкісного свіилодіода нового типу є використання нанофотонних технологій. Невеликі ділянки світловипромінюючого матеріалу, арсеніду галію, формують так звані квантові точки. Ці точки оточені фотонним кристалом, решіткою з малюсіньких отворів, вигравіруваних у напівпровідниковому матеріалі. Цей фотонний кристал відіграє роль дзеркала, що відбиває світло назад до центру пристрою і випускає назовні світло тільки певної довжини хвилі. Відбите світло резонує всередині порожнини і змінює свою частоту на необхідну.

нанофотонний світлодіод

"Інакше кажучи, цей світлодіод тільки за рахунок застосування нанофотоніки стає одномодовим світлодіодом. Без квантових точок і фотонного кристалу цей пристрій залишився би звичайним світлодіодом, але з ними він перетворився у високоефективне одномодове джерело світла, що як я сподіваюся, знайде широке застосування у майбутньому" - додав Шембет.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: dailytechinfo.org