Реклама

Водорості надихнули розробників на створення підводних генераторів енергії

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 06 December 2011

підводний генератор енергіїАвстралійська компанія BioPower Systems готує до випробувань систему, яка нагадує водорсті, що ростуть на морському дні, здатну перетворювати рух морських хвиль в електроенергію.

Пристрій bioWAVE складається з важкої трикутної платформи для втримання на дні, генератора O-Drive, що конвертує кінетичну енергію робочих елементів у струм, і довгих та легких елементів циліндричної форми, які коливаються на зразок водоростей.

Елементи для акумуляції енергії хвиль, що нагадують буї, занурені під воду поруч із поверхнею і закріплені на шарнірних опорах, які вільно обертаються. Така конструкція більш ефективна, ніж стаціонарні чи мобільні підводні збирачі енергії, запропоновані раніше.

bioWAVE автоматично визначає занадто інтенсивні коливання, що свідчать про шторм, і опускає «буї» на дно. Тому вони можуть виготовлятися з дешевих і не дуже міцних матеріалів без додаткового захисту. А процедура монтажу пристрою може здійснюватись зі звичайного судна.

Потужність O-Drive - 250 кВт. Достоїнством системи є її модульність: для підвищення працездатності потрібно просто додати один або кілька генераторів. Розробники з BioPower Systems розраховують, що потужність базового комерційного варіанта складе 1 МВт. А з багатьох енергоустановок можна буде формувати великі ферми, які по продуктивності не будуть поступатись вітровим, але будуть набагато дешевшими у спорудженні та експлуатації.

Тиждень тому BioPower Systems одержала від влади штату Вікторія (Австралія) $5 млн, які підуть на спорудження 250-кіловатного прототипу, що працює на глибині близько 30 м. Для комерційної моделі дана цифра складе 40-45 м. Загальна вартість проекту оцінюється у $14 млн: на цю суму буде споруджена повноцінна демонстраційна електростанція біля містечка Порт-Фейрі, що пропрацює чотири роки.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: science.compulenta.ru