Реклама

Бетон із здатністю до самовідновлення не "боїться" води та тріщин

( 6 Голосів, Всередньому: 4.83 із 5 )
Wednesday, 02 May 2012

бетон, що самовідновлюєтьсяАлан Річардсон, вчений з Університету Нортумбрії у Великобританії запропонував використовувати для одержання кальциту (кристалічної форми природного карбонату кальцію) бактерії Bacilli megaterium. Ця речовина може бути використана для блокування пор бетону, що дозволить зберегти бетон від руйнування водою чи будь-якими іншими речовинами.

Вчений культивував бактерії на бульйоні із дріжджів, сечовини та мінералів, після чого додав їх до бетону. Бетон служить бактеріям джерелом живлення, вони у ньому активно розмножуються і розповсюджуються, утворюючи при цьому все більше і більше кальциту, який виступає у ролі герметика. Кальцит заповнює всі тріщини у бетоні і запечатує їх, перешкоджаючи руйнуванню конструкцій з бетону.

бетон, що самовідновлюється

Звичайно, у майбутньому на такий бетон чекає ще багато тестів і експериментів, однак Алан Річардсон впевнений, що його дітище з легкістю пройде всі випробування. Створений ним бетон стійкий до впливу зовнішніх факторів і коштує не дорожче звичайного. Крім того, бетон, що самовідновлюється, сьогодні є єдиним засобом боротьби з так званим «бетонним раком», що виникає внаслідок проникнення у пори бетону води, що приводить до набрякання і розпаду матеріалу. Ремонтна суміш із чудо-бактеріями у своєму складі також буде дуже корисна при відновленні вже існуючих об'єктів з бетону.

Це вже не перша спроба створення бетону з подібними властивостями. Раніше англійські вчені вже застосовували модифіковану бактерію Bacillus subtilis для лікування тріщин у бетонних конструкціях.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: globalscience.ru