Реклама

Звичну металеву електропроводку замінять проводи з нанотрубок

( 2 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Sunday, 11 September 2011

нанотрубки провідЕлектропровідність таких виробів вища, ніж у більшості металів, а важать вони вшестеро менше звичайних проводів. Як матеріал для проводів дослідники з Університету Райса (США) використали нитковидні двостінні нанотрубки, вирощені методом хімічного осадження з парової фази (CVD). 

Із цих волокон були сплетені кабелі товщиною від 4 до 44 мікронів (для порівняння: діаметр людської волосини дорівнює 40-80 мкм).

Для того щоб покращити електропровідні властивості виробів, їх легували йодом. У результаті по питомій електропровідності (співвідношенню електропровідності до ваги) вони випередили більшість металів, включаючи традиційно використовувані для кабелів і проводки мідь, і поступилися лише натрію.

нанотрубки провід

Працездатність проводів із нанотрубок перевірена за допомогою флуоресцентної лампочки, яку вони повинні були живити, черпаючи електрику зі звичайної мережі. Лампочка пропрацювала не один тиждень, а провід за цей час не показав ніяких ознак деградації.

Керівник дослідження, професор механіки та матеріалознавства Енріке Баррера заявив, що його команді під силу сконструювати більш товсті та довгі проводи, які будуть ще краще проводити струм. Їх можна використовувати там, де вага має значення, - наприклад, в електропроводці літаків і автомобілів.

Результати роботи опубліковані у Scientific Reports (додатку до журналу Nature).

 

 

За матеріалами: science.compulenta.ru