Реклама

NASA опублікувало надчутливі знімки нічної Землі зроблені супутником Suomi NPP

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 09 December 2012

знімки нічної ЗемліАмериканське космічне агентство опублікувало перші дані супутника Suomi NPP, які дозволили розглянути вогні нічної Землі із рекордною чутливістю. Про це йдеться у прес-релізі, опублікованому на сайті NASA.

Супутник Suomi NPP (National Polar-orbiting Partnership) був виведений на орбіту близько року тому. За цей час апарат встиг здійснити 5000 обертів навколо Землі. Супутник має у своєму складі інфрачервону камеру VIIRS для отримання знімків в умовах нічного освітлення. Камера оснащена сенсором DNB із дуже високою чутливістю.

Однією з цілей запуску супутника було спостереження руху хмар у нічний час, що важливо для прогнозування погоди. Однак, крім метеорологічних спостережень, знімки нічної Землі можуть знадобитися і для інших досліджень. Наприклад, на них були добре видні області відключення електрики під час руху урагану Сенді на східному узбережжі США і факели палаючого супутнього газу на Близькому Сході. Дані супутника можуть знадобитися для незалежної оцінки динаміки споживання енергії та викидів вуглекислого газу, для пошуку вогнищ лісових пожеж і зон нелегальної ловлі риби.

Спостереження за нічною Землею у США ведуться вже близько 40 років - з моменту запуску перших супутників програми DMSP у 1973 році. Програма курирувалась міністерством оборони країни, у якості її головного завдання називалося метеоспостереження. У порівнянні з обладнанням старих супутників, камера Suomi NPP володіє набагато більшою чутливістю і роздільною здатністю. Наприклад, вона здатна розглянути вогні одиночного корабля в океані або світіння верхніх шарів атмосфери.

Знімки, зібрані у вигляді карти, можна подивитися тут.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: lenta.ru