Реклама

Електропровідна бавовна дозволить створювати розумний одяг та меблі

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Wednesday, 04 January 2012

електропровідна бавовнаМіжнародна група, до складу якої входять вчені та дослідники зі США, Італії та Франції, розробили ряд технологій, за допомогою яких можна перетворювати бавовняні волокна у провідники електричного струму та гнучкі органічні транзистори. Це дозволить уможливити виготовлення "розумних" речей і одягу, наприклад, футболки, здатної самостійно визначати рівень свого забруднення, покриття для підлоги, що може порахувати людей, які пройшли по ньому і багато чого іншого. 

 

В Україні завершено будівництво найбільшої сонячної електростанції у світі

( 20 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Saturday, 31 December 2011

сонячна електростанція ПеровеВідома австрійська компанія Activ Solar завершила четвертий, останній, етап спорудження сонячної електростанції, розташованої поблизу селища Перове у Криму. На цьому етапі до загальної потужності електростанції, яка до цього складала 80 МВт, були додані ще 20 Мвт. Після цього сумарна потужність електростанції Перове перевищує 100 МВт, що робить її найбільшою сонячною електростанцією у світі та ставить її на першу позицію у рейтингу pvresources.com. Слід зазначити, що до цього моменту першу позицію рейтингу займала канадська сонячна електростанція "Sarnia", що має потужність 97 Мвт.

 

Китайці сконструювали електропотяг із рекордною швидкістю руху

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 30 December 2011

потяг, рекорд швидкостіКоли почнеться серійне виробництво і він почне «літати» по місцевим залізничним шляхам, це неймовірне число - 500 кілометрів за годину! - стане рекордом, який буде дуже важко перевершити. А поки експериментальний потяг існує лише в єдиному випробувальному екземплярі.

 

Прорив у фотогальваніці підвищить ефективність сонячних електростанцій на 35%

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Wednesday, 21 December 2011

сонячні панелі з квантовими точкамиПровідний американський розробник напівпровідникових сонячних фотоелементів Національна лабораторія поновлюваних джерел енергії (NREL), що фінансується міністерством енергетики США, зробила прорив у фотогальваніці, створивши фотоелектричну комірку з показником квантової ефективності, що перевищує 100%: число електронів, що протікають крізь вихідний контур такої комірки, помітно перевищує число вхідних фотонів визначеної частоти, що відповідає високоенергетичній ділянці спектру сонячного світла.

 

На дні Середземного моря побудують найбільший у світі нейтринний детектор

( 8 Голосів, Всередньому: 3.38 із 5 )
Tuesday, 20 December 2011

нейтринний детектор KM3NeНейтрино – особливі частинки, здатні пролітати крізь усе на своєму шляху, будь це планета, люди чи інші об'єкти. Оскільки вони дуже малі і не мають заряду, то їхня взаємодія з навколишнім середовищем настільки мізерна, що їх «не помічають» навіть інші частинки.

 

Камера, що знімає трильйон кадрів за секунду, здатна побачити рух світла

( 6 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Sunday, 18 December 2011

камера, що знімає трильйон кадрів за секундуДослідники з Масачусетського технологічного інституту розробили нову систему зйомки відеозображень, що має насправді фантастичну швидкість - вона може знімати один трильйон кадрів за секунду. Андреас Фелтен (Andreas Velten), вчений з MIT Media Lab, характеризує можливості нової камери всього однією фразою: "У Всесвіті не існує нічого, що було б занадто швидким для цієї камери".

 

Європа схвалила будівництво Надзвичайно великого телескопа у Чилі

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 14 December 2011

телескоп E-ELTПівденна європейська обсерваторія (ESO) схвалила будівництво E-ELT (European Extremely Large Telescope - Європейського надзвичайно великого телескопа). 

 
Сторінка 20 з 46