Реклама

Графеновий одноелектронний насос допоможе перевизначити еталонний ампер

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Monday, 13 May 2013

графеновий одноелектронний насосБританські фізики розробили перший одноелектронний насос на основі квантової точки, виконаної з графену. Установка, зібрана групою вчених з Національної фізичної лабораторії (NPL) і Кембріджського університету, описана у статті в Nature Nanotechnology.

 

Графенові транзистори підкорюють терагерцовий діапазон

( 8 Голосів, Всередньому: 4.75 із 5 )
Saturday, 11 May 2013

графеновий транзисторНовий транзистор на основі графену, розроблений дослідниками з університетів Манчестера і Ноттінгема, за рахунок своєї радикально нової інноваційної структури, може працювати на частотах у терагерцовому діапазоні. Такі можливості графенового транзистора можуть стати основою нових медичних систем, у тому числі і систем рентгенографії, а також систем контролю і забезпечення безпеки, що встановлюються у громадських місцях.

 

Графен виявився ефективною заміною для мастил на масляній основі

( 6 Голосів, Всередньому: 4.67 із 5 )
Thursday, 09 May 2013

графенВчені з Аргонської національної лабораторії виявили, що шар графена товщиною в один атом може замінити мастила для сталевих поверхонь. Експерименти показали, що графен може різко знизити коефіцієнт тертя і зношування металевих деталей без використання мастил, що забруднюють навколишнє середовище.

 

Причиною виникнення блискавок виявились космічні промені

( 7 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 07 May 2013

блискавкиРосійські фізики Алекс Гуревич та Анатолій Караштін виявили свідчення того, що блискавки виникають під впливом космічних променів, як вони повідомляють у своїй статті, опублікованій у журналі Physical Review Letters. Вперше дана теорія була запропонована Гуревичем ще 1992 року і відтоді залишалася предметом дебатів.

 

Електромобілі Volvo повністю заряджатимуться за 90 хвилин

( 8 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 04 May 2013

VolvoКоли мова заходить про електричні автомобілі, темами розмови неодмінно є дальність поїздки на одному заряді акумуляторних батарей, час перезарядки і наявність відповідної для цього інфраструктури. Вирішуючи одну з вищевказаних проблем, фахівці компаній Siemens і Volvo розробили нову систему зарядки акумуляторних батарей, використання якої дозволяє скоротити час повної зарядки до 90 хвилин.

 

Фахівці IBM створили анімацію з окремих атомів вуглецю

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 02 May 2013

анімація з атомівІнженери IBM Research створили найменшу у світі анімацію, рухаючи окремі атоми вуглецю на мідній підкладці за допомогою скануючого тунельного мікроскопа. Фільм під назвою «Хлопчик та його атом» («Boy and His Atom») можна подивитися на сайті IBM, там же наведені подробиці процесу його створення.

 

"Сонячна тарілка" виробляє електрику, тепло, прісну воду та охолоджує повітря

( 9 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 30 April 2013

HCPVTІнженери з IBM розробили концепцію енергетичної системи HCPVT, яка використовує сонячне світло для виробництва електрики, тепла, холоду і прісної води.

 
Сторінка 12 з 170