Реклама

Селективне лазерне плавлення - майбутнє виробництва складних металевих компонентів

( 5 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 10 November 2012

селективне лазерне плавленняЦентр космічних польотів Маршала при NASA використовує методику під назвою селективне лазерне плавлення (SLM) для створення складних металевих компонентів для нової ракети з великою вантажопідйомністю. Застосування цієї методики дасть космічному агентству перевагу у вигляді можливості заощадити мільйони на виробничих витратах.

NASA займається будівництвом Space Launch System (Системи космічних запусків) - ракети-носія, призначеної для доставки людей і обладнання за межі низької земної орбіти, до найближчих астероїдів, а в остаточному підсумку, і на Марс.

Селективне лазерне плавлення схоже на тривимірний друк і є майбутнім виробництва металевих виробів. «По суті, цей механізм бере металевий порошок і за допомогою високоенергетичного лазера плавить його по розробленому шаблону», - говорить керівник дослідницької групи із Центру Маршала Кен Купер. - «Лазер викладає розплавлений порошок у необхідну деталь «з нуля», створюючи складні конструкції. На основі тривимірної комп'ютерної моделі цей процес виробляє складні у геометричному відношенні компоненти, що володіють строго визначеними механічними властивостями».

селективне лазерне плавлення

Така методика володіє двома основними перевагами, що мають велике значення для програми Space Launch System - безпекою та економічністю. «Цей процес значно скорочує необхідний для виробництва компонентів час - з кількох місяців до кількох тижнів, а у деяких випадках, навіть днів», - говорить один із дослідників Енді Гардін. На його думку, це значне вдосконалення, оскільки заощаджує як час, так і гроші. Крім того, внаслідок відсутності необхідності у зварюванні деталей, компоненти виходять більш надійними та міцними у структурному відношенні, що позитивно позначається на показниках безпеки всього транспортного засобу.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua

За матеріалами: radiomaster.ru