Реклама

Піноалюміній зменшить масу кораблів та автомобілів на 30%

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Sunday, 23 January 2011

піноалюмінійДослідники з інституту в Хемніці, Німеччина, провели серію експериментів з алюмінієвим порошком, що спінюється при нагріванні. Піноалюміній дозволить знизити вагу кораблів та автомобілів на 30 відсотків. Для середнього розміру вантажного судна місткістю в 7000 кубічних метрів, це дозволить знизити вагу більш ніж на тисячу тонн.

Менша вага корабля - означає більшу вагу корисного вантажу. Більш легкий корабель буде мати менше осідання судна, що дозволить ходити в більш мілкій воді. Також зменшиться витрата палива відносно кількості корисного навантаження.

Новий матеріал легше води і має високий коефіцієнт пружності. Лічені секунди йдуть на те, щоб куб з алюмінію почав розширюватися й приймати форму губки під впливом тепла. Секрет такої реакції полягає в складі нового матеріалу - суміші алюмінієвого та гідрид титанового порошку, які розширюються як тісто на дріжджах.

Метою дослідників з ЄС, які брали участь у проекті під назвою CREATING, було знайти технологічний режим створення багатошарових листів піноалюмінію. Такі суміші дозволили б замінити сталеві листи на суднах. Для створення такої слойки, порошок пресується в злитки. Потім, злитки поміщають між двома сталевими листами і нагрівають у пічці. При температурі більше 650 градусів по Цельсію, матеріал розширюється і зрощується зі сталевими листами навіть без допомоги клейких матеріалів.

піноалюміній

Тести довели пружність і міцність нового матеріалу. Навіть під високим навантаженням, він не ламався, а тільки деформувався.

 

 

За матеріалами: globalscience.ru