Реклама

Наносупутник NASA успішно розгорнув сонячний парус на низькій навколоземній орбіті

( 1 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Wednesday, 26 January 2011

наносупутникУ минулу п'ятницю, 21 січня о 17:00 за київським часом, інженери з Центру контролю польотами ім. Дж. Маршала (Marshall Space Flight Center) у США підтвердили, що наносупутник NanoSail-D успішно розгорнув свій полімерний сонячний парус розміром майже 10 квадратних метрів на низькій навколоземній орбіті і працює, як і було заплановано. Фактичне розгортання відбулось 20 січня о 17:00 і було підтверджено маяком, який отримав пакетні дані з нананосупутника NanoSail-D, а також із численних наземних станцій супутникового стеження. Окрім того, орбітальні характеристики, отримані з супутника показали відповідну зміну, що узгоджується із прогнозованою зміною після розгортання сонячного парусу.

«Це грандіозна новина і перший спроба запуску сонячного парусу на низьку навколоземну орбіту», говорить Дін Алхорн (Dean Alhorn), головний дослідник та аерокосмічний інженер Центру контролю польотами ім. Д. Маршала. «Це велике досягнення для нашої невеликої команди, і я не можу не подякувати спільноті радіоаматорів за допомогу вдосконаленні  NanoSail-D. Їхня допомога була неоціненною. Зокрема, члени Радіоаматорського Клубу ім. Дж. Маршала були першими, хто прийняв сигнал із наносупутника.»

NanoSail-D буде продовжувати надсилати сигнали маяка на частоті 437,270 МГц доки не витратить увесь заряд бортової батареї. Прослідкувати за рухом NanoSail-D можна за адресою: http://nanosaild.engr.scu.edu/dashboard.htm.

Передбачається, що NanoSail-D перебуватиме на низькій навколоземній орбіті протягом 70-120 днів, в залежності від атмосферних умов. NanoSail-D був розроблений для демонстрації технології розгортання компактного полімерного сонячного парусу. Дослідження даної демонстрації може призвести до подальшого вдосконалення технології розгортання сонячного парусу, а також показує гостру необхідність розробки нових орбітальних технологій. Цей експеримент також успішно демонструє космічний корабель під назвою «Швидкий та доступний науково-технічний супутник» (Fast, Affordable, Science and Technology Satellite) або FASTSAT із можливістю відділення наносупутника від мікросупутника, уникаючи повторного контакту із головним супутником.

«Це значне досягнення для обох проектів FASTSAT та NanoSail-D. Наше досягнення підтверджує виконання й іншого нашого головного завдання – успішно відділити наносупутник від мікросупутнка, що вже знаходився на низькій навколоземній орбіті», говорить Марк Бодро (Mark Boudreaux)  - керівник проекту FASTSAT.

 

 

Джерело: InfoNova.org.ua