Реклама

Трансплантація стовбурових клітин може очистити організм від ВІЛ

( 7 Голосів, Всередньому: 4.43 із 5 )
Sunday, 07 July 2013

ВІЛНа Міжнародній конференції зі СНІДу у Куала-Лумпурі зробили сенсаційне оголошення: трансплантація стовбурових клітин може очистити організм від вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Правда поки дане лікування занадто ризиковане для більшості ВІЛ-інфікованих людей.

 

Науковці розробляють універсальну вакцину від безлічі хвороб

( 7 Голосів, Всередньому: 4.86 із 5 )
Tuesday, 28 May 2013

вакцинаВ оболонках мікроорганізмів, що викликають розвиток різних важких захворювань, вченими було виявлено речовину, яка може стати справжньою мішенню для універсальної вакцини, яка зможе забезпечити захист всьому організму від багатьох захворювань, повідомляється у статті, опублікованій у свіжому випуску журналу Proceedings of the National Academy of Sciences.

 

Науковці навчили кишкову паличку виробляти дизельне паливо

( 9 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 24 April 2013

кишкова паличкаНауковці з Ексетерського університету (Великобританія) виступили у журналі PNAS зі статтею про бактерії, які вміють синтезувати дизельне паливо. Взагалі кажучи, вже є один біодизель, який може бути хорошою альтернативою звичайному дизпаливу, що одержується при перегонці нафти. Він утворюється при переробці рослинних і тваринних масел і жирів.

 

Крихітні нано-губки у крові працюють як універсальний антитоксин

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 22 April 2013

нано-губкиНапевно ви бачили у багатьох фільмах сцену, як після укусу змії людині доводиться відсмоктувати зміїну отруту з місця укусу для того, щоб залишитися в живих. Але це було б набагато простіше, якби у людини були нано-губки, розроблені вченими з Каліфорнійського університету на чолі із професором Лянгфенгом Жангом (Liangfang Zhang). Ці нано-губки являють собою особливі наночастинки, які імітують еритроцити крові людини і, потрапивши всередину кровоносної системи, вбирають у себе смертельні токсини, включаючи токсини зміїної отрути та токсини, що виробляються деякими видами бактерій.

 

Нейробіологи навчились "опрозорювати" головний мозок

( 3 Голосів, Всередньому: 4.33 із 5 )
Friday, 12 April 2013

прозорий головний мозокДавня мрія нейробіологів - побачити разом усі міжнейронні зв'язки у мозку і не заплутатись у них - здається, починає збуватися. Як повідомляють у журналі Nature дослідники зі Стенфордського університету (США), їм вдалося зробити мозок оптично прозорим, але при цьому так, що нейрони у ньому залишаються видимими.

 

Нестача "гормону сну" може викликати розвиток діабету

( 5 Голосів, Всередньому: 4.20 із 5 )
Monday, 08 April 2013

нестача мелатонінуГормон мелатонін виробляється у головному мозку шишковидною залозою або епіфізом. Ця речовина сприяє регулюванню циклу сну і неспання. Найбільш інтенсивно процес утворення мелатоніну відбувається у темряві, викликаючи при цьому у людини сонливість. Так, вночі у сироватці крові концентрація гормону у тридцять разів більша, ніж вдень. Пік активності мелатоніну спостерігається приблизно о другій годині ночі.

 

Науковці розробили унікальний мікрочип для боротьби з ожирінням

( 8 Голосів, Всередньому: 3.75 із 5 )
Sunday, 31 March 2013

ожирінняБританські науковці створили унікальний мікрочип, який подає обманний сигнал про зниження апетиту мозку. Розробники сподіваються, що пристрій стане вигідною та безпечною альтернативою баріатричній хірургії.

 
Сторінка 2 з 31