Реклама

На Місяці виявлено ще більше води, а також срібло та ртуть

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Friday, 22 October 2010

cabeus_vodaВчені NASA розкрили деталі дослідження одного із кратерів у районі Південного полюса Місяця. Згідно з доповіддю вчених, у хмарі місячного ґрунту, піднятої зондом місії LCROSS, вони виявили близько 155-ти кілограмів води у вигляді пари та льоду, а також чадний газ, кальцій, ртуть, магній і срібло.

За словами дослідників, виявлена вода могла б бути використана під час майбутніх подорожей людини на Місяць.

Науковий керівник місії Ентоні Колапрете з Дослідницького інституту Еймса NASA, відповідаючи на запитання про значення відкриттів для майбутніх місій, як пілотованих, так і автоматичних, нагадав, що одним із завдань LCROSS дійсно було вивчення потенціалу водню на Місяці як ресурсу. "Відповідь (на запитання про ресурси) - так, ресурси там є, і потенційно їх можна використовувати в майбутніх місіях", - сказав Колапрете.

Він підкреслив, що поки мова йде про відносно невеликі кількості ресурсів, які, однак, все-таки перевищили очікування вчених.

За оцінками вчених, при масовій частці льоду близько 5% з тонни місячного ґрунту можна отримати приблизно 40-45 літрів води. Як пояснив Колапрете, доцільним з погляду витрат і результату, за даними різних досліджень, може вважатися одержання води з реголіту при масовій частці льоду близько 1%.

Колапрете назвав кратер Кабеус "оазисом у пустелі", багатим різними сполуками та хімічними елементами. Як пишуть вчені в одній зі статей, ці речовини потрапили на Місяць разом із падаючими на неї протягом мільярдів років кометами, метеоритами та астероїдами.

Вчений також відзначив, що з вимірюваннями LCROSS "ми зможемо почати складати абсолютно нову карту Місяця" з погляду кількості доступних ресурсів.

На початку жовтня 2009 року NASA завершило місію LCROSS (Lunar Crater Observing and Sensing Satellite), піддавши "бомбардуванню" поверхню супутника Землі. Спочатку в поверхню Місяця врізався останній щабель ракети-носія зонда Centaur, а потім, зібравши інформацію про піднятий нею пиловій хмарі, і сам LCROSS. Район падіння був обраний у кратері Кабеус на південному полюсі Місяця. Дослідників цікавила, зокрема, наявність у місячних кратерах льоду.

 

 

За матеріалами: newsru.ua