Реклама

Надслизьке покриття для скляних пляшок дозволить економити мільйони тонн харчів

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Sunday, 27 May 2012

liquiglideВчені з Масачусетського технологічного інституту розробили «надслизьке» покриття для внутрішньої поверхні пляшок під назвою LiquiGlide. Покриття являє собою щось на зразок структурованої рідини, яка, будучи твердою, залишається слизькою, що дозволяє наносити її на внутрішні поверхні пляшок із кетчупами, майонезами та іншими соусами.

 

Інноваційний сенсорний проектор здатний проектувати чіткі зображення на нерівні поверхні

( 4 Голосів, Всередньому: 3.75 із 5 )
Monday, 14 May 2012

мобільний мікропроектор, інститут ФраунгофераЯкщо взяти смартфон, обладнаний звичайним малогабаритним проектором, і навести його на нерівну поверхню або на плоску поверхню, але під гострим кутом, то деякі частини зображення вийдуть не у фокусі, вони будуть розмитими. Але якщо у телефоні буде встановлений новий дослідний проектор, розроблений дослідниками інституту Фраунгофера (Fraunhofer Institute for Applied Optics and Precision Engineering), які взяли за основу будову ока комах, то зображення буде завжди яскравим, чітким і контрастним. Крім цього користувачі можуть взаємодіяти з віртуальним дисплеєм, торкаючись різних частин зображення.

 

Літієві батареї з двостінними кремнієвими нанотрубками - місткі та надзвичайно довговічні

( 4 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Sunday, 13 May 2012

анод батареї із двостінними нанотрубкамиОсь вже протягом більш ніж 10 років, вчені намагаються поліпшити батареї на основі літію, замінивши графіт одного з електродів на кремній, що дозволяє зберігати у 10 разів більше енергії. Але проблема полягала у тому, що вже через кілька циклів зарядки/розрядки, кремнієва структура починає тріскатися і кришитися, і батарея руйнується.

 

Світильники на основі квантових точок - джерело освітлення майбутнього

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 12 May 2012

квантові точки світлоВчені з Університету Вандербільта (Нешвіль, штат Теннессі, США) збільшили люмінесценцію квантових точок до 45 %. Цей показник близький до ефективності деяких комерційних люмінофорів. У майбутньому це дозволить використовувати квантові точки в якості економічного довговічного джерела освітлення.

 

Фізики виготовили із метаматеріалів деталі для гіпотетичного теплового комп'ютера

( 3 Голосів, Всередньому: 3.00 із 5 )
Friday, 11 May 2012

метаматеріали тепловий комп'ютерФізики втілили у життя ідею створення на основі метаматеріалів екзотичних теплових пристроїв, що керують потоками тепла - ізолятора, концентратора та інвертора.

 

Важливий крок для оптоелектроніки - створено оптичний транзистор із частотою 10 ГГц

( 8 Голосів, Всередньому: 4.88 із 5 )
Thursday, 10 May 2012

оптичний транзистор 10 ГГцГрупа дослідників із університету Пурдю (Purdue University), розробивши кремнієвий оптичний транзистор, що здатний передавати логічні сигнали на частотах до 10 ГГц, зробила великий крок вперед на шляху реалізації високоефективних оптико-квантових обчислень.

 

Інженери розробили технологію генерування лазерних променів різних кольорів на основі одного напівпровідника

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Tuesday, 08 May 2012

лазер, нанокристалиЗазвичай, для установки в один пристрій синього, зеленого і червоного лазерів необхідно використовувати три окремих лазери з різними напівпровідниковими матеріалами. Але інженери з Браунівського університету (США) змогли істотно спростити процес, розробивши технологію, що дозволяє генерувати лазерні промені різних кольорів на основі одного напівпровідника (на базі нанокристалів).

 
Сторінка 14 з 46