Реклама

Наноструктурована поверхня змушує краплини пари самостійно зістрибувати з неї

( 2 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Saturday, 05 January 2013

водовідштовхувальна наноструктурована поверхняІнженери Массачусетського технологічного інституту створили водовідштовхувальне нанопокриття, з якого самостійно зістрибують краплі пари, що конденсується.

 

Найменший у світі радар поміщається на чипі розміром з монету

( 2 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Tuesday, 25 December 2012

найменший радар-чипНайменша у світі радарна система має форму квадрата, довжина сторони якого становить менш ніж півтора сантиметри. І, завдяки зусиллям команди вчених Європейського союзу ця радарна система була упакована у вигляді недорогого чипа, який можна вбудовувати у різні пристрої, у тому числі і мобільні телефони.

 

Фотонні кристали покращать енергоефективність ламп розжарювання у 3 рази

( 4 Голосів, Всередньому: 4.50 із 5 )
Sunday, 23 December 2012

лампа розжарюванняФотонні кристали є нанорозмірними структурами, які здатні пропускати світло лише певних довжин хвиль, відбиваючи (або блокуючи) інші. Цей талант укупі з високою ефективністю контролю та фільтрування світла робить їх особливо корисними у таких практично важливих областях, як фотовольтаїка (для забезпечення порапляння на робочий матеріал батареї світла зі строго оптимальною довжиною хвилі).

 

Гнучкі рідкометалеві електричні проводи здатні розтягуватись у 8 разів

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Thursday, 20 December 2012

рідкометалеві проводиВ Університеті Північної Кароліни (США) розроблено електричні проводи, які можна розтягнути, збільшивши їх довжину у вісім разів (!) при повному збереженні функціональності. Незвичайні вироби можна використовувати скрізь, де застосовуються їх більш традиційні (але не високовольтні) мідні чи алюмінієві аналоги, від навушників до телефонних зарядних пристроїв. Крім того, «дроти, що тягнуться» можуть стати основою «електронного текстилю», про який мріють не лише письменники-фантасти.

 

У Японії розробили одномісний міський електричний вертоліт HX-1

( 3 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 05 December 2012

Одномісний міський електричний вертоліт HX-1Японська компанія Hirobo оголосила про свої плани випустити одномісний електричний вертоліт HX-1. Новинка була представлена ​​компанією Hirobo на Міжнародній аерокосмічній виставці (International Aerospace Exhibition), що проходила у Нагої. Звичайно, електричні вертольоти - це новий вид транспортних засобів. Тому модель поки що не може похвалитися високими технічними і експлуатаційними характеристиками.

 

У Лос-Аламосі створюють урановий ядерний реактор розміром з футбольний м'яч

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Wednesday, 28 November 2012

ядерний реактор розміром з м'ячПлутоній-238 довго був єдиним практичним джерелом енергії для космічних кораблів за межами орбіти Марса, де сонячне випромінювання занадто слабке. Однак його запаси стрімко закінчуються, як закінчилася колись Холодна війна, яка їх і породила. Причому навіть у безальтернативного сьогоднішнього постачальника - Росії. У США, повністю залежних від цього джерела, є деяка його кількість на складах, але до кінця десятиліття вичерпаються і ці запаси.

 

Створено ефективний генератор енергії від тертя для персональної електроніки

( 3 Голосів, Всередньому: 3.00 із 5 )
Thursday, 22 November 2012

генератор енергії від тертяУ Технологічному інституті Джорджії (США) створено обладнання, яке використовує статичну електрику для конвертації руху в енергію, достатню для зарядки батареї мобільного телефону. Ця демонстрація стала першою, довівши, що такого роду матеріали володіють достатньою енергію для підтримання функціонування персональної електроніки.

 
Сторінка 7 з 46