Реклама

Зонди GRAIL успішно вийшли на орбіту Місяця для вивчення його гравітаційного поля

( 4 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Tuesday, 03 January 2012

супутники GRAILДва зонди Американського космічного агентства для вивчення гравітації Місяця GRAIL-A і GRAIL-B вийшли на орбіту земного супутника.

 

Тверде ядро Юпітера поступово розчиняється у рідині, що оточує його

( 6 Голосів, Всередньому: 5.00 із 5 )
Monday, 26 December 2011

тверде ядро ЮпітераВідповідно до нових підрахунків, проведених вченими Каліфорнійського університету в Берклі, розмір твердого ядра Юпітера зменшується. Якщо це дійсно так, то стає зрозуміло, чому атмосфера планети може бути більш насичена важкими металами, ніж це передбачалось.

 

Новий європейський багаторазовий космічний корабель запустять у 2014 році

( 11 Голосів, Всередньому: 4.82 із 5 )
Thursday, 22 December 2011

IXV європейський космічний корабельУ 2014 році Європейське космічне агентство планує перше випробування свого безпілотного космічного корабля IXV Intermediate eXperimental Vehicle.

 

Виявлено найбільшу з відомих на сьогодні чорних дір у Всесвіті

( 9 Голосів, Всередньому: 4.56 із 5 )
Monday, 05 December 2011

найбільша чорна діраГрупа вчених повідомила про виявлення найбільшої з відомих на сьогодні чорних дір. Астрономи говорять, що знайдена ними діра за розмірами значно перевершує всі раніше виявлені схожі об'єкти. Увагу дослідників даний об'єкт приковує не тільки своїми розмірами, але і тим, що виходячи із сучасних наукових теорій такої гігантської чорної діри не повинно існувати - відцентрові сили повинні були б просто розірвати її на частини.

 

Астрофізики розрахували теоретичну масу частинок темної матерії

( 5 Голосів, Всередньому: 4.00 із 5 )
Thursday, 01 December 2011

частинки темної матеріїАстрофізики знайшли докази на користь того, що темна матерія складається з важких частинок. Статті вчених прийняті до публікації у Physical Review Letters, а їхні препринти доступні на сайті arXiv.org.

 

NASA здійснило запуск Curiosity - найбільшого та найскладнішого марсоходу в історії

( 9 Голосів, Всередньому: 4.89 із 5 )
Sunday, 27 November 2011

NASA Curiosity MSLРозміром з автомобіль і обладнаний як ціла лабораторія, новий марсохід розроблений NASA перевершує своїх попередників по величині та можливостям. Запуск Curiosity, як назвали його дослідники, з довгим важелем (2 метри) і привареними до нього відбійним молотком та лазером для відламування зразків марсіанських червоних скель, був здійснений у суботу 26 листопада. Особливість нового всюдихода полягає у тому, що він може аналізувати гірські породи та ґрунти з небувалою точністю. "Це просто машина мрії для вчених, які займаються дослідженням Марса", говорить Ешвін Васавада (Ashwin Vasavada), керівник проекту з Лабораторії Реактивного Руху NASA.

 

На Європі виявлене необхідне для існування життя джерело енергії

( 5 Голосів, Всередньому: 4.80 із 5 )
Wednesday, 23 November 2011

Європа, енергія для життяНа одному з багатьох супутників Юпітера - покритій льодом Європі - виявлена ще одна умова для існування життя. Підземний океан, про який відомо досить давно, може бути середовищем існування безлічі різних організмів: кількості кисню, що міститься у ньому, теоретично досить для мільйонів тонн риби, з'ясували торік вчені Університету Арізони. Нове дослідження показало, що океан внаслідок хаотичних процесів регулярно одержує притоки енергії, необхідні для існування життя.

 
Сторінка 16 з 30